NAINOWSZE

Szukamy pracy w Warszawie – jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

praca w warszawie

Spis treści

Praca w stolicy to marzenie zarówno absolwentów studiów, jak i osób, które planują rozwijać swoje kwalifikacje w dużych i znanych firmach. Szeroki wachlarz możliwości oraz dobre zarobki motywują do tego, aby zamieszkać właśnie w Warszawie i tutaj znaleźć wymarzone zajęcie. Jak zwiększyć szansę, aby odnieść tutaj sukces i znaleźć upragnione zatrudnienie? Podpowiadamy.

Na bieżąco z branżowymi trendami

Współcześnie praktycznie każdy pracodawca liczy na to, że kandydat do pracy będzie orientował się w nowych trendach dotyczących konkretnej branży w której aplikuje na wybrane stanowisko. Można więc spodziewać się, że na rozmowie kwalifikacyjnej padną pytania związane z aktualnymi zmianami, technologiami lub kwestiami prawnymi, które weszły w ciągu ostatnich miesięcy w życie. Poszukując pracy na przykład jako księgowy trzeba mieć cały czas rękę na pulsie, ponieważ niezmiennie dzieje się dużo. Pracodawca zatrudniając więc osobę, która nie da się zaskoczyć w takich pytaniach nie musi się więc inwestować czasu na doszkolenie, bo taki pracownik jest na bieżąco z tym co potrzebne jest mu do pracy.

Kursy i praktyki

Nawet jeśli nie dysponujemy dużym doświadczeniem w naszym CV to interesującym pomysłem jest korzystanie z różnorakich szkoleń i kursów. Nawet jeśli nie są one jednoznacznie skojarzone ze stanowiskiem na które aplikujemy to ma to istotny wpływ na sposób postrzegania przez potencjalnego pracodawcę. Jeśli kandydat do pracy wykazuje się dużym entuzjazmem w kwestiach związanych z nieustannym zwiększaniem swojej wiedzy i kwalifikacji to rekruter spojrzy na nas przychylnym okiem. W nowoczesnych firmach, działających w tak dużych miastach jak Warszawa, trzeba nieustannie się rozwijać.

Wizerunek w internecie

Aby skutecznie zwiększyć szansę na dostrzeżenie przez rekrutera należy zaistnieć w pozytywny sposób w internecie. Na początek wystarczy założenie profilu w serwisie społecznościowym nastawionym na rozwój kariery. Jednym z popularniejszych jest LinkedIn. Na początek wystarczy zdjęcie i uzupełnienie informacji dotyczących ukończonych studiów, kursów i miejsc pracy. W ten sposób można z łatwością znaleźć kontakty biznesowe z przeszłych lat, nawiązać nowe znajomości oraz tym samym otworzyć się na oferty pracy.

Warto mieć świadomość tego, że firmy do których aplikujemy o pracę przywiązują dużą wagę do tego w jaki sposób potencjalny pracownik jest postrzegany w internecie. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć pracować nad własnym wizerunkiem, szczególnie uwzględniając wszelakie serwisy społecznościowe. Można iść jeszcze dalej i tworzyć coś unikatowego. Blog z poradami lub portfolio fotografa w postaci interaktywnego albumu zdjęć to istotny krok na przód w kierunku dostrzeżenia przez rekruterów.

Pozytywne nastawienie

Nie trzeba raczej nikogo przekonywać do tego, że pozytywne nastawienie może zdziałać cuda. Nie jest to jednak takie łatwe jak się wydaje, szczególnie jeśli jesteśmy po kilku rozmowach o pracę, które nie przyniosły żadnego konkretnego rezultatu. Zamiast więc wywoływać u siebie sztuczny entuzjazm, warto postawić na naturalny tok rozmowy i w miarę możliwości ukierunkować konwersację w stronę tego w czym czujemy się dobrze. Może to być na przykład pasja związana z konkretną dziedziną branżową w której posiadamy dużą wiedzę. Jeśli rekruter zauważy w nas to coś charakterystycznego i dostrzeże chęć do pracy to będzie duża szansa, że to właśnie my otrzymamy to stanowisko.

Odświeżone CV

Na koniec warto wspomnieć o samym CV. Może się wydawać, że jest wypełnione wszystkimi potrzebnymi informacjami i nic mu nie brakuje – dane osobowe ze zdjęciem, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności, a nawet zainteresowania. Trudno w tej kwestii wyróżnić się na tle innych kandydatów. Interesującą podpowiedzią może być natomiast zmiana samej szaty graficznej i dopasowanie jej zarówno do własnych cech charakteru, jak i aplikowanego stanowiska. Odświeżenie wyglądu CV jest banalnie proste – w internecie bez trudu znajdziemy wiele przykładów oraz gotowych szablonów. Jeśli chcemy wyróżnić się wśród tłumu innych kandydatów to warto zaryzykować i zabłysnąć czymś nowym.

Więcej porad dotyczących szukania pracy w stolicy można znaleźć na stronie https://pultusk24.pl/artykul/jak-skutecznie-znalezc/1232048.

Powiązane artykuły