Czym charakteryzują się protezy zębowe?

Utrata zębów to dla wielu osób nie tylko problem estetyczny, ale także funkcjonalny, który utrudnia mowę, żucie i prowadzi do bólu głowy. Na szczęście, dzisiejsza stomatologia oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają na przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Jednym z takich rozwiązań są protezy zębowe. Czym charakteryzują się i na czym polega ich stosowanie? O tym wszystkim dowiecie się z niniejszego artykułu.

Continue reading „Czym charakteryzują się protezy zębowe?”

zapalenie skory

Łojotokowe zapalenie skóry – poradnik

Łojotokowe zapalenie skóry to choroba dermatologiczna o charakterze przewlekłym. Stanowi jedną z najczęstszych dolegliwości skórnych, zaraz po atopowym zapaleniu skóry, trądziku i łuszczycy. Charakteryzuje się ona tendencją do nawrotów, co znacznie pogarsza jakość życia pacjenta. Dotyka ona przede wszystkim dorosłych, zwykle między 18 a 40 rokiem życia, a mężczyźni chorują na nią częściej niż kobiety. Leczenie farmakologiczne jest konieczne, jednak równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry oraz zmiana nawyków żywieniowych, co przyczynia się do minimalizacji ryzyka nawrotów. Continue reading „Łojotokowe zapalenie skóry – poradnik”

masaz leczniczy

Masaż leczniczy – kiedy warto go stosować?

Bóle pleców i stawów to niejako znak naszych czasów. Cierpi na nie prawie każdy. Niestety w ich uniknięciu nie pomaga wysoki poziom stresu, w jakim na co dzień żyjemy – codzienne problemy generujące nadmierne nerwy, przepracowanie, masa zajęć, które musimy wykonać każdego dnia, czy problemy rodzinne. Wszystko to sprawia, że w obecnych czasach dowolnie wybrana z tłumu osoba potwierdzi, że ma problemy zdrowotne lub cierpi na znane choroby cywilizacyjne. Jak się przed nimi bronić? Continue reading „Masaż leczniczy – kiedy warto go stosować?”

protetyk zebowy

Kiedy trzeba zapisać się na wizytę u protetyka?

Kiedy słyszymy słowo „proteza”, jakie mamy skojarzenia? W większości przypadków pomyślimy o starszej osobie, która straciła już wszystkie zęby i potrzebuje sztucznej szczęki, by móc wyraźniej mówić i mieć możliwość przeżuwania. Tak naprawdę jednak protetyka to bardzo szeroka kategoria działań obejmująca osoby w każdym wieku, które miały to nieszczęście stracić część uzębienia. Continue reading „Kiedy trzeba zapisać się na wizytę u protetyka?”

usg plodu

Co można wyczytać z USG płodu?

Badanie USG odgrywa istotną rolę w monitorowaniu przebiegu ciąży. To jedno z podstawowych badań obrazowych, dzięki którym można potwierdzić zagnieżdżenie się zarodka w macicy, a także ocenić jego rozwój oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości m.in. niektóre wady wrodzone. Jakich informacji dostarcza badanie USG płodu na poszczególnych etapach jego rozwoju? Wyjaśniamy. Continue reading „Co można wyczytać z USG płodu?”

lekarz neurolog

Neurolog – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Poszukujesz dobrego neurologa w Żywcu lub hematologa dziecięcego w tym mieście? Nie wiesz, jak znaleźć odpowiedniego specjalistę, który będzie w stanie pomóc Tobie lub Twoim bliskim? Przedstawiamy kilka rad, które mogą Ci pomóc w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty, dzięki którym szybko znajdziesz lekarza odpowiedniego dla siebie. Continue reading „Neurolog – jak znaleźć dobrego specjalistę?”

dabanie o zeby

Zdrowe, ładne zęby jako wizytówka człowieka

Twarz jest częścią ciała, która ma ogromne znaczenie dla tzw. pierwszego wrażenia. Twój uśmiech jest jedną z Twoich wizytówek w szkole, pracy i w domu. Zdrowe i ładne zęby to coś, co z pewnością nie umknie uwadze otoczenia. Zadbane uzębienie to także czynnik mający wielki wpływ na samopoczucie i samoocenę. Prawidłowa higiena i wizyty u dentysty to za mało? Warto zdecydować się na kolejny krok w postaci zabiegów stomatologii estetycznej. Continue reading „Zdrowe, ładne zęby jako wizytówka człowieka”