Zdalne szkolenie BHP – jak się do niego przygotować?

szkolenie bhp online

Spis treści

Zdalne szkolenie BHP pozwala pracownikowi zapoznać się z ważnymi kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy na jego stanowisku. Ogromną zaletą takiego kursu jest wygoda, ponieważ jest on w całości przeprowadzany przez internet. W jaki sposób należy się do niego przygotować i o czym nie można zapomnieć? Podpowiadamy.

Czym jest zdalne szkolenie BHP?

Obowiązujące przepisy prawne w Polsce zezwalają na zdalne szkolenie BHP za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Pracownik używając komputera może zaznajomić się ze wszystkimi niezbędnymi mu informacjami dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa pracy na jego stanowisku. Na koniec kursu uczestniczy w egzaminie i otrzymuje certyfikat.

Warto wiedzieć, że pod kątem zasobów wiedzy kursy zdalne i stacjonarne szkolenia pracowników w zakresie BHP w Krakowie niczym się nie różnią. W obu tych przypadkach przekazywane są kompleksowe i niezbędne informacje dzięki którym osoba zatrudniona na określonym stanowisku może rozpocząć pracę. Zaletą zdalnych kursów jest przede wszystkim ich niska cena i wygoda odbycia kształcenia bezpośrednio z zacisza własnego domu.

Jak przygotować się na zdalne szkolenie BHP?

Aby przygotować się do zdalnego szkolenia BHP należy na początek wygospodarować odpowiednią ilość wolnego czasu. To jak długo ono potrwa zależy od wielu różnych czynników, między innymi od konkretnego stanowiska pracy oraz branży w której działa firma. Informacje na ten temat powinna dostarczyć firma, która organizuje szkolenie.

Należy zadbać o wszelkie kwestie techniczne związane ze sprzętem. Konieczne będzie więc sprawdzenie tego czy działają głośniki lub słuchawki oraz czy komputer nie ma problemów z dostępem do internetu. Warto upewnić się, że nic nam nie przeszkadza i jesteśmy w dobrze wyciszonym pomieszczeniu.

Warto przed przystąpieniem do kursu zaznajomić się z niektórymi podstawowymi kwestiami związanymi z pracą na danym stanowisku. W razie potrzeby możemy następnie zadać pytania, szczególnie jeśli nasuną się nam jakieś wątpliwości lub pojawią się nieścisłości.

Powiązane artykuły