NAINOWSZE

Wymarzony urlop na wakacje 2021 – sprawdź, gdzie warto się wybrać

wakacje

Spis treści

Wakacje zagraniczne większości osób kojarzą się z palmami, złotym piaskiem, ciepłym słońcem i rozkosznym lenistwem na plaży. Jakie miejsca warto rozważyć jeśli taki typ urlopu najbardziej trafia w nasz gust? Podpowiadamy.

Wakacje w Grecji

Grecja to państwo, które kojarzy się wielu Polakom właśnie z wakacjami i ciepłym słońcem. Jest to także niezwykła kultura, którą można dostrzec na każdym kroku. Budowle związane z mitologią są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów w tym kraju. Nic więc dziwnego, że turyści nie tylko uwielbiają wygrzewać się na słońcu, ale kochają zwiedzanie. Wybierając zarówno Grecję kontynentalną, jak i wyspową można mieć tego pod dostatkiem. Na korzyść tego kraju przemawia także fakt, że słoneczne dni są tutaj średnio przez 250 dni dni w całym roku. Wakacje w Grecji docenią więc osoby, które poszukują zarówno błogiego lenistwa, jak i turyści, którzy marzą o tym, aby odkrywać niezwykłe zakątki w tym śródziemnomorskim państwie.

Zobacz także: https://magiakobiet.pl/grecja-2021-luksusowe-hotele-i-piekne-plaze-na-wyciagniecie-reki/

Wakacje w Egipcie

Niewątpliwą zaletą Egiptu jest to, że jest tu ciepło praktycznie przez cały rok. Wybierając się na wakacje poza sezonem można cieszyć się dobrą pogodą i względnie wysokimi temperaturami nawet jesienią czy zimą. Dla porównania temperatura w czerwcu wynosi średnio około 30 stopni Celsjusza, a listopad to okres w którym można spodziewać się minimum 25 do nawet 28 stopni na plusie. Egipt to miejsce, które oprócz egzotycznych plaż kojarzy się głównie z niezwykłymi zabytkami. Docenią to miejsce więc szczególnie osoby, które uwielbiają zwiedzać i poznawać niezwykłą historię związaną ze wznoszeniem piramid oraz innych monumentów. Warto też zauważyć, że ceny luksusowych hoteli w opcji all inclusive są jednymi z najtańszych, szczególnie w porównaniu do europejskich odpowiedników.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to miejsce, które wielu turystów kojarzy z ciągnącymi się kilometrami plażami na których zawsze znajdzie się miejsce do relaksu i opalania. To także obszar w którym działa duże zaplecze sportów wodnych. Niewątpliwą zaletą jest różnorodność wysp, ale z pewnością nie można im odmówić charakterystycznego klimatu. Przyciągające jak magnes niepowtarzalne miasteczka w których można spotkać pomocnych mieszkańców, jak i klimatyczne wzniesienia oraz lasy dopełniają charakteru tego miejsca. Nie dziwi więc fakt, że wielu turystów uwielbia piesze wędrówki po dostępnych szlakach górskich, a inni preferują błogi wypoczynek na plażach. Nie ma jednak wątpliwości, że każdy znajdzie tutaj coś co przypadnie mu do gustu i zachęci do ponownych odwiedzin w trakcie urlopu.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Powiązane artykuły