Dlaczego warto wybrać urlop w domku nad Soliną?

domki nad jeziorem

Spis treści

Jezioro Solińskie to fantastyczne miejsce na wypoczynek, zarówno latem, jak i zimą. W związku z rosnącymi cenami mało kogo będzie niedługo stać na wakacje za granicą, przez co wakacje w kraju stają się tym bardziej atrakcyjną opcją. Położone w malowniczych Bieszczadach, Jezioro Solińskie zapewnia jednocześnie spokój i atrakcje, czyniąc okolicę idealnym miejscem na wakacje dla całej rodziny. 

Co oferuje Jezioro Solińskie?

Jezioro Solińskie to sztuczny zbiornik retencyjny, którego budowę zapoczątkowano w roku 1960. Swoją nazwę wzięło od niedaleko znajdującej się wsi Solina, do której da się dojechać z Rzeszowa w zaledwie dwie godziny. Mawia się, że Jezioro Solińskie to takie bieszczadzkie morze, nad którym wczasowicze potrafią spędzić cały urlop. Nic dziwnego — ta okolica oferuje całe multum atrakcji, zaczynając od szerokiej oferty sportów wodnych, przez podróż kulturalno-historyczna, a kończąc na przyjemności płynącej z wylegiwania się na plaży. Oprócz tego dostępne są także wycieczki statkiem turystycznym, zwiedzanie zapory wodnej, a także wizyta w muzeum. Jak widać, możliwości jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaka atmosfera panuje nad Jeziorem Solińskim?

Wybierając się nad Jezioro Solińskie, wiele osób oczekuje możliwości obcowania z naturą, ciszy i spokoju. I choć z pewnością są miejsca, gdzie można tego doświadczyć, w szczycie sezonu poleca się je głównie rodzinom z dziećmi, którym nie przeszkadza hałas i harmider. Pozostaje jeszcze kwestia zakwaterowania: gdzie najlepiej mieszkać w tych okolicach? Właśnie dla rodzin z dziećmi poleca się domki nad samym Jeziorem, które tworzą niepowtarzalny klimat. Domki nad Soliną zapewnia między innymi firma Domki na Zielonym Wzgórzu. Wynajęcie domku ma jeszcze jedną zaletę: w porównaniu z prywatnymi kwaterami czy nawet pokojami wychodzi dużo korzystniej cenowo, szczególnie jeśli jedzie się tam całą grupą.

I choć te okolice największą popularnością cieszą się głównie latem, nie znaczy to, że w pozostałych porach roku nie są dobrą destynacją podróżniczą. To miejsce zimą czy jesienią z pewnością docenią osoby pracujące zdalnie — wtedy wynajęcie domku i praca tam w ciszy i spokoju wydaje się niemal rajem.

Powiązane artykuły