NAINOWSZE

Podróżny zestaw apteczny. Klasyk plus najnowsze trendy medyczne

Zestaw apteczny

Spis treści

Kiedy wyjeżdżasz na wycieczkę, apteczka jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać. W zależności od miejsca docelowego i własnych chorób, lista może być mniej lub bardziej długa. Oto kilka wskazówek, jak rozjaśnić swoją apteczkę pierwszej pomocy.


Podczas wyjazdu zawsze wygodniej jest mieć pod ręką wszystko, czego potrzeba, aby poradzić sobie z drobnymi dolegliwościami i innymi niespodziewanymi sytuacjami zdrowotnymi. Istnieją uniwersalne produkty, które mogą poradzić sobie z szerokim zakresem drobnych zmartwień.

Klasyka

Mały sprzęt medyczny (termometr, pinceta, …), okłady i bandaże … Lista jest długa, ale znasz klasykę dobrej apteczki, odkryjmy kilka praktycznych i sprytnych produktów, które mogą stać się podstawą Twoich wakacji!

Probiotyk przeciw zaburzeniom trawiennym

Podróże, zmiana otoczenia, zmiany i diety mogą powodować zakłócenia w przewodzie pokarmowym. Jeśli jesteś wrażliwy lub podróżujesz w obszarach wysokiego ryzyka, lepiej być bezpiecznym niż przepraszać!
Aby wyjść ze spokojem, należy wybrać zabieg profilaktyczny oparty na określonych szczepach probiotycznych. Probiotyki to żywe mikroorganizmy zdolne do wywierania korzystnego wpływu na żywiciela poprzez oddziaływanie na ekosystem jelitowy (lepsze trawienie, wzmocnienie układu odpornościowego itp.).
W ramach profilaktyki, te przyjazne bakterie są cennymi sprzymierzeńcami w zachowaniu dobrego samopoczucia i unikaniu stosowania leków o potencjalnych skutkach ubocznych.

Aloesowa opieka: 4 w 1!

Żel lub krem na bazie aloesu może być stosowany jako pielęgnacja przeciwstarzeniowa, jako balsam po opalaniu lub jako maści kojąca. Może być również stosowany jako środek nawilżający i odżywczy, zwłaszcza jeśli jest związany z olejami roślinnymi (np. migdałami lub ogórecznikiem).
Aloes jest bardzo dobrym środkiem nawilżającym skórę. Odżywia i regeneruje skórę, walcząc tym samym z jej starzeniem się. Powtarzające się stosowanie aloesu łagodzi podrażnienia, oparzenia, ukąszenia owadów i przyspiesza gojenie.

Kuracja przeciwwstrząsowa

Na wakacjach istnieje większe ryzyko wystąpienia siniaków, zwichnięć, oparzeń słonecznych i reaktywacji opryszczki. Dlatego zaplanowaliście krem przeciwzapalny, arnikę, krem przeciwwirusowy itp.
Czy znasz Porphyral umbilicalis, który można znaleźć w niektórych suplementach diety i kremach do pielęgnacji skóry? Są to czerwone algi, które zostały poddane trudnym warunkom środowiskowym i były w stanie opracować skuteczne systemy obronne. Ekstrakt z tych alg pomaga naszemu organizmowi produkować tak zwane „białka uderzeniowe” (HSP), które wspierają ochronę i naprawę naszych uszkodzonych komórek. Przetestuj to, a przekonasz się!
Istnieją uniwersalne produkty, które mogą zaspokoić szeroki zakres drobnych problemów. Lepiej przygotować apteczkę teraz niż nerwowo kompletować ją tuż przed wyjazdem.

Powiązane artykuły