Jednolita ochrona patentowa zastrzeżenie logo – czym jest?

Spis treści

Niewielu przedsiębiorców pamięta o tym, aby zatroszczyć się o zastrzeżenie logo swojej marki. Ochrona znaków towarowych jest jednak bardzo istotna, szczególnie w przypadku innowacyjnych pomysłów. 

Co daje rejestracja logo?

Wiele formalności firma musi załatwić na początku swojej działalności. Jeżeli zostanie dokonany jedynie wpis do KRS oraz CEIDG, marka nie będzie w pełni chroniona przez prawo. Niezbędna jest jednolita ochrona patentowa zastrzeżenie logo w Warszawie.

W załatwieniu formalności może pomóc kancelaria patentowa z Warszawy. Profesjonalne doradztwo patentowe gwarantuje postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, dopilnowanie wszystkich terminów, jak i złożenie wniosków wypełnionych we właściwy sposób. Wtedy logo jest w pełni chronione.

Jakie procedury musi wykonać rzecznik patentowy?

Jednolita ochrona patentowa zastrzeżenie logo w Warszawie to bardzo długi proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Całą procedurę koordynuje rzecznik patentowy z Warszawy. Sprawdza stan prawny firmy, szuka wszystkich możliwości, które miałyby działać na niekorzyść logo. Badanie znaku towarowego jest więc skomplikowanym procesem.

Przechodząc całą procedurę opatentowania logo firmowego można jednak uniknąć wielu niepotrzebnych sporów. Marka rozwija się w swoim własnym tempie, firma faktycznie ma prawo do używania znaku i nikt jej tego prawa przez określony czas nie może odebrać.

Czy jednolita ochrona patentowa zastrzeżenie logo jest dana raz na zawsze?

Nie. Każdy patent udzielany jest na określony czas. Trzeba dopilnować, aby w momencie kończenia się licencji ktoś inny nie ubiegł nas w Urzędzie Patentowym i nie postanowił wykorzystać logo do własnych celów. Na szczęście są pewne regulacje, które ograniczają nadużycia.

Logo ma bardzo duże znaczenie w działalności wielu znanych firm, dlatego nie ma co się dziwić, że właściciele tak pilnują wszystkich formalności związanych z jego zastrzeżeniem. Daje to pełną władzę nad dysponowaniem wizerunkiem.

Powiązane artykuły