Freelancing – zalety pracy jako wolny strzelec

Freelancing

Spis treści

Jeszcze do niedawna dla większości pracujących jedynym słusznym rozwiązaniem było zatrudnienie na pełen etat, gdzie osiem godzin pracy wydawało się czymś normalnym i naturalnym. Coraz częściej jednak mówi się o freelancingu jako idealnym sposobie na życie dla osób, które cenią sobie elastyczność i niezależność w pracy zawodowej. Freelancerzy stanowią coraz większą grupę osób aktywnych zawodowo, co wcale nie dziwi z uwagi na szereg korzyści, które niesie ze sobą freelancing. Zatem dlaczego warto zostać freelancerem?

Freelancer – elastyczny czas pracy

Praca jako wolny strzelec pozwala w pełni dostosować czas pracy do własnych potrzeb. Tradycyjny model pracy na etacie najczęściej wyznacza ścisłe ramy czasowe, które z kolei składają się na określone w umowie normy godzinowe. Do tego nadgodziny, które dla wielu polskich przedsiębiorców nie są niczym niezwykłym. Freelancing natomiast pozwala zachować pełną niezależność i ustalać harmonogram pracy w oparciu tylko i wyłącznie o własne predyspozycje, czy to zawodowe czy czasowe. Freelancerzy pracują kiedy chcą i ile chcą, pod warunkiem wykonania zleconej wcześniej pracy przed upływem wyznaczonego terminu.

Freelancing – rozwój osobisty

Praca w korporacji z perspektywy czasu wydaje się cennym doświadczeniem, które pozwala inaczej spojrzeć na świat, w którym pojęcie samorealizacji często po prostu nie istnieje. Sytuacja diametralnie się zmienia po przejściu na tryb wolnego strzelca. Freelancing pozwala realizować tylko te projekty, które w naszej opinii idealnie wpisują się w nasze kompetencje czy ambicje zawodowe. Co prawda początkujący freelancer rzadko może pozwolić sobie na odrzucanie intratnych zleceń, które nie do końca odpowiadają jego strategii zawodowej, jednak z czasem każdy wolny strzel może dostosować profil działalności do własnych przekonań i obranego kierunku rozwoju zawodowego.

Freelancer – szansa na wysokie zarobki

Umowa o pracę zapewnia stałe źródło zarobków, dlatego tak wiele osób wciąż pozostaje wiernym tradycyjnej formie zatrudnienia. Wysokość wynagrodzenia nie zawsze jednak pozwala zapewnić stosunkowo wygodne i spokojne życie, dlatego coraz więcej osób interesuje się freelancingiem. Praca jako wolny strzelec to szansa na zdecydowanie wyższe zarobki niż w przypadku normalnej pracy, które w dużej mierze uzależnione są od liczby realizowanych w danym momencie zleceń. Jednym z największych atutów pracy freelancera jest możliwość zwiększenia generowanych przychodów w sytuacji, kiedy rzeczywiście zachodzi taka konieczność.

Powiązane artykuły