Zielone dachy — kiedy warto kupić bezpośrednio od producenta?

Dom jednorodzinny

Spis treści

Wielu deweloperów oraz prywatnych właścicieli mieszkań podczas budowy decyduje się na zastosowanie zielonego dachu. Na czym polega budowa zielonego dachu i kiedy warto zakupić u go producenta?

Jakie korzyści daje zastosowanie zielonego dachu?

Zielone dachy są coraz częściej wykorzystywane. Zarówno w prywatnych domach, jak i na nowopowstałych osiedlach. Oferując zielone dachy producent zapewnia o ich pozytywnym wpływie nie tylko na środowisko, ale również samopoczucie mieszkańców. Jedną z głównych zalet dachu pokrytego roślinnością jest bardzo dobra izolacja. Zimą, przy niskich temperaturach pozwala zachować ciepło wewnątrz budynku i dodatkowo ociepla dach. Latem, gdy temperatury są wysokie, zapewnia ochronę przed nadmiernym nagrzaniem. Dodatkowo prawidłowo położone warstwy dachu zielonego chronią jego powierzchnię przed zniszczeniem i uszkodzeniami. Zielone otoczenie ma również pozytywny wpływ na powietrze. Poprawia jego jakość, pomaga w oczyszczeniu, tym samym redukuje emisję dwutlenku węgla. Bez wątpienia zielony dach przyczynia się również do zwiększenia wartości nieruchomości, szczególnie w przypadku bloków mieszkalnych. Zaaranżowanie tam przestrzeni do rekreacji sprawia, że osiedle zyskuje bardzo nowoczesny charakter.

Kiedy warto zakupić zielony dach bezpośrednio od producenta?

Montaż zielonego dachu nie jest skomplikowany, jednak wymaga odpowiedniej wiedzy i techniki, dlatego warto zlecić to specjalistom. Polega on na ułożeniu kilku warstw, jedna po drugiej. Istotne jest zachowanie odpowiedniej kolejności i precyzja w układaniu. Będzie to miało wpływ na to, czy zielony dach posłuży przez wiele lat. Prawidłowy montaż uchroni także dach przed uszkodzeniem, spowodowanym nadmierną wilgocią lub niedokładnym zaizolowaniem. Producent systemów dachowych będzie mógł zaoferować skorzystanie z gotowych mat wegetatywnych, które są już pokryte roślinnością. Pozwala to w krótszym czasie rozwinąć roślinność, a efekt wizualny jest widoczny natychmiast po zamontowaniu.

Powiązane artykuły