NAINOWSZE

Zalety zakupu wózka dziecięcego 3w1

jaki wozek dla dziecka wybrac

Spis treści

Wyprawka dla niemowlaka nie obejmuje tylko łóżeczka, przewijaka, ubranek i bucików niemowlęcych. To idealny czas na zakup funkcjonalnego wózka dziecięcego. Przyszli rodzice w takich chwilach stają przed dylematem: w co się zaopatrzyć? Warto pomyśleć nad wielofunkcyjnych wózkiem dziecięcych 3w1, który łączy w sobie hybrydowe cechy (wózka głębokiego i spacerówki). Jakie są jego najważniejsze zalety?

Wielofunkcyjny wózek 3w1 – co to dokładnie?

Wózki wielofunkcyjne (hybrydowe) to tzw. wózki dziecięce 2w1 lub 3w1. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z połączeniem spacerówki i wózka głębokiego (z gondolą). Wózek 3w1 natomiast to połączenie gondoli (można stworzyć z niej wózek głęboki), siedziska jak u spacerówki oraz fotelika samochodowego (można używać go jako nosidełka lub wózka na krótsze wyjścia). Wszystkie wymienione elementy doczepiane są do stelaża, który stanowi stabilizator całego funkcjonalnego rozwiązania.

Różnego rodzaju wielofunkcyjne wózki dziecięce można odnaleźć wśród asortymentu sklepu internetowego Michałek.

Plusy wózka 3w1

Wózki 3w1 są dość popularną opcją (choć niestety nie najtańszą). To funkcjonalne i długowieczne rozwiązanie. Dzięki obecności trzeciej odnogi, czyli fotelika samochodowego, montaż wózka do wnętrza auta nie będzie żadnym problemem dla rodziców. Wózki 3w1 określa się jako bardzo stabilne, wytrzymałe, komfortowe w użytkowaniu. Mają zazwyczaj duże koła, a rozmiary znacznie przekraczają wymiary tradycyjnej spacerówki. Są mobilne i łatwe w manewrowaniu – spacer z takimi wózkami to sama przyjemność.

Decydując się na wózek 3w1, należy go dokładnie obejrzeć. Wielką zaletą będzie obecność dużych kół i amortyzacji, regulowanego podnóżka, akcesoriów dodatkowych (folii przeciwdeszczowej, moskitiery, parasolki przeciwsłonecznej).

Czy wózki 3w1 mają wady?

Jak każde rozwiązanie, tak i wózki 3w1 mają kilka wad. Największa z nich to stosunkowo wysoka cena – nie każdy rodzic będzie mógł sobie pozwolić na taki jednorazowy wydatek. Zamiast tego młode, niemajętne małżeństwa decydują się raczej na mniej ekologiczne rozwiązanie – zakup wózka głębokiego na początku życia maluszka, a po kilku miesiącach decydują się na mobilniejszą spacerówkę.

Wielofunkcyjne, hybrydowe wózki 3w1 są także ciężkie, dość pokaźnych rozmiarów. Raczej nie zmieszczą się w mieszkaniach o małym metrażu. Nie poleca się go także do kamienic lub bloków, w których nie ma windy. Dla niektórych rodziców przenoszenie wózka głębokiego jest już sporym utrudnieniem – co tu mówić o cięższych hybrydach.

Powiązane artykuły