Zalety przedszkoli z własnym wyżywieniem

przedszkole

Spis treści

Rodzice, szukając placówki, w której ich pociecha spędzi kilka najbliższych lat, powinni zwrócić uwagę na szereg aspektów. Wśród nich można wymienić lokalizację takiego obiektu, opinie innych opiekunów na jego temat, dostępne zajęcia edukacyjne i ruchowe, a także jakość serwowanych posiłków. Z tego powodu bardzo często ich wybór pada na przedszkole z własnym wyżywieniem. Jakie ma ono zalety?

Własna kuchnia w przedszkolu

Przedszkole z własnym wyżywieniem to placówka, w której znajduje się kuchnia, gdzie profesjonalnie kucharki lub kucharze przygotowują od podstaw posiłki. Niestety, nie wszystkie tego typu obiekty dysponują takim udogodnieniem. Wiele z nich korzysta z  pomocy zewnętrznych firm cateringowych. W takiej sytuacji każdego dnia dostarczają one ściśle wyliczone porcje posiłków. Kuchnia w siedzibie żłobka musi też spełnić wszelkie wymogi sanitarne, dlatego, aby rozpocząć w niej działania, właściwe służby muszą wydać opinię sanitarną. Dzięki temu rodzice mają pewność, że serwowane przez nią dania będą bezpieczne dla maluchów.

Brak limitów posiłków

Wielu rodziców podczas wyboru placówki oświatowej zwraca uwagę również na limity posiłków i dlatego decyduje się na przedszkole z własnym wyżywieniem. Sosnowiec to miejscowość, gdzie znajduje się taki obiekt. Miejsca wykorzystujące catering nie mogą zaproponować swoim podopiecznym dokładki, ponieważ posiłki są w nich limitowane. Z  kolei dzieci przebywające w tych, które mają swoją kuchnię, zazwyczaj jedzą ile chcą i są zachęcane do kosztowania poszczególnych potraw. Nie oznacza to jednak, że nauczyciele zmuszają je do ich spożywania.

Jadłospis dostosowany do potrzeb maluchów

Przedszkola, które oferują własne wyżywienie, ponieważ zatrudniają kucharkę, takie jak na przykład Centrum Zabawy i Rozwoju “ELFIK” mogą przygotowywać posiłki również dla dzieci z alergiami. Jest to bardzo istotny aspekt, który powinni wziąć pod uwagę rodzice maluchów cierpiących na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Możliwość indywidualnego dostosowania jadłospisu do konkretnych potrzeb takich podopiecznych to nierzadko wyzwanie dla placówek korzystających z usług firmy cateringowej. Dodatkowo, przedszkola z  własną kuchnią w przypadku nieobecności dziecka, mogą odjąć od czesnego dzienną stawkę wyżywienia.

Powiązane artykuły