Zalety polskich truskawek

truskawki

Spis treści

Polskie truskawki to owoce uwielbiane przez smakoszy nie tylko w rodzimych rejonach. Są one słynne również poza granicami kraju ze względu na niebywały smak, aromat oraz wygląd. Uwarunkowania geograficzne oraz sprawdzone od lat metody uprawiania tych owoców sprawiają, że polska truskawka nieustannie jest poszukiwana przez klientów odwiedzających targi, warzywniaki i markety.

Kiedy jest odpowiedni czas na kosztowanie polskich truskawek?

Truskawki to jedne z najpopularniejszych, a zarazem najpowszechniej dostępnych sezonowo letnich polskich owoców. Pierwsze z nich pojawiają się już na przełomie maja i czerwca. W tym okresie hodowcy pozyskują nawet do kilkuset ton tego cennego komponentu. Niestety równie szybko, jak się pojawiają, tak szybko znikają z rynku.

Oczywiście przez resztę roku również można kupić wspomniane owoce, szczególnie w marketach i dyskontach. Natomiast nie będą to już te pochodzące z polskich zbiorów.

Na szczęście dziś technologia żywności i rolnictwo idą do przodu i w polskim klimacie coraz częściej można zbierać truskawki nawet do jesieni.

Jakie są zalety wynikające ze spożywania truskawek?

Jest wiele plusów wynikających z regularnego spożywania truskawek, szczególnie tych polskich. Powszechnie uważa się, że te pyszne owoce zawierają mnóstwo witaminy C. Zatem spożywając na surowo właśnie te produkty, dostarcza się organizmowi tego, co najlepsze.

Mówi się niekiedy o tym, że truskawki w przetworach lub na świeżo mogą wspomagać dietę odchudzającą oraz przyczyniać się do ogólnej poprawy stanu skóry.

Oczywiście nie można ich traktować jako remedium na różnego typu dolegliwości, ale z pewnością odpowiednie ilości wspomnianych owoców nie zaszkodzą, tylko pomogą.

Polskie truskawki w przetworach – czy tak samo smakowite?

Nie zawsze jest okazja do tego, by spróbować polskich truskawek prosto z pola. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy może być na przykład nieobecność w kraju w maju i czerwcu.

Na szczęście można również skorzystać z przetworów. Przetwarzaniem owoców na potrzeby branży gastronomicznej i handlowej zajmuje się firma Lomania.

Jeśli więc zależy Ci na pozyskaniu dużej grupy klientów zainteresowanych między innymi polskimi truskawkami, to współpraca ze wspomnianym przedsiębiorstwem na pewno się opłaci.

Powiązane artykuły