NAINOWSZE

Zadbaj o bezpieczeństwo seniora podczas pandemii

Bezpieczeństwo seniora

Spis treści

Ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich ze względu na nałożone restrykcje oraz ograniczenie kontaktów społecznych. Jednak to seniorzy są w grupie największego ryzyka zarażeniem wirusem. Polacy są bardzo rodzinnym narodem, który potrafi się zmobilizować i pomóc potrzebującym seniorom w tym trudnym czasie. Dowodem tego są zwiększone akcje pomocy sąsiedzkiej, czy działania charytatywne.

Obecnie ze względów bezpieczeństwa zalecane jest ograniczenie spotkań i bezpośrednich kontaktów ze starszymi rodzicami oraz dziadkami. Wiele z nas obawia się o ich zdrowie. Z pomocą przychodzą urządzenia z lokalizatorem GPS oferowane w ramach usługi Bezpieczny Senior, które można kupić w Bezpiecznej Rodzinie. Zegarek z funkcją telefonu oraz opaska S.O.S. mają na celu utrzymanie z nimi stałego kontaktu i możliwość szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia.

– W misję naszej firmy wpisane jest dbanie o bezpieczeństwo całej rodziny – dzieci, seniorów, zwierzaków, a także naszego domu, auta oraz cennych przedmiotów. W czasie pandemii, kiedy zostaliśmy zmuszeni do utrzymywania kontaktów na odległość, szczególnie chcemy mieć pewność,  że nasi Bliscy są bezpieczni. Usługa Bezpieczny Senior, którą oferujemy naszym Klientom pozwala im zadbać o Bliskich i natychmiast zareagować w sytuacji pogorszenia zdrowia – mówi Paweł Biadała CEO Locon.

Zegarek z lokalizatorem GPS to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu Opiekun starszej osoby w każdej chwili może sprawdzić, gdzie przebywa Bliski. Opiekun otrzyma powiadomienie, gdy senior opuści wyznaczone strefy bezpieczeństwa (np.Dom) oraz gdy do niej powróci.

Dzięki tej funkcji można być spokojniejszym o bezpieczeństwo Bliskiego

Przewagą tego urządzenia nad telefonem jest funkcja pozwalająca na decydowanie o tym kto może skontaktować się z seniorem, co pozwala ograniczyć niechciane połączenia z ofertami oraz chroni go przed oszustami. Senior ma także możliwość wykonywania połączeń głosowych ale tylko do kontaktów zapisanych w pamięci zegarka, co jest dodatkowym zabezpieczeniem. Jedną z najważniejszych funkcji jest możliwość wysłania powiadomienia S.O.S. przez seniora do jego Opiekuna, który dostanie je po kilku sekundach na swój telefon komórkowy i będzie mógł w porę zareagować, np. wzywając karetkę pogotowia. Dodatkowe udogodnienia, takie jak przypomnienie o zażyciu leków, ułatwiają codzienne funkcjonowanie seniora oraz dbają o jego zdrowie.

– Ze sklepu Bezpieczna Rodzina korzysta już ponad 1 Milion Klientów, współpracujemy ze wszystkimi największymi operatorami komórkowymi. Ponadto jesteśmy polską firmą i ciągle się rozwijamy – dodaje Paweł Biadała.

Nowoczesne technologie coraz bardziej ułatwiają dbanie o Bliskich na odległość. Pozostanie w kontakcie, ochrona zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa, dzięki jednemu urządzeniu to już nie odległa przyszłość, a usługa łatwo dostępna. Aplikacja Bezpieczny Senior, którą instaluje Opiekun, a także menu urządzenia są w języku polskim, co ułatwia obsługę. Instalacja oraz codzienne korzystanie z zegarka z lokalizatorem GPS jest bardzo intuicyjne.

Powiązane artykuły