NAINOWSZE

Zabudowy tarasów – na jaki materiał warto postawić?

taras

Spis treści

Kawa na tarasie? Romantyczny wieczór we dwoje? A może studio jogi i medytacji? Taras może stać się centrum odpoczynku i relaksu. Może być ekskluzywną oranżerią lub egotycznym biurem. Taras może być wszystkim czy, zechcemy. Pod warunkiem, że odpowiednio go zabudujemy. Jakie materiały najlepiej sprawdzają się do zabudowy tarasu?

Kiedy zdecydować się na zadaszenie tarasu?

Na tarasie możemy wypić kawę lub herbatę, posłuchać śpiewu ptaków i rozkoszować się widokiem kwitnących rośli, wystawić twarz do słońca i czytać książkę. Jednak nie zrobimy tego, gdy za oknem pada i wieje lub słońce zbyt mocno grzeje. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi zabudowy tarasów w Tychach. Owszem można wybrać półśrodek jakim jest parasol. Jednak nie uchroni on nas przed intensywnym deszczem i nie pozwoli cieszyć się przyjemnym cieniem, gdy słońce mocno grzeje. Poza tym jest to bardzo nietrwałe i kłopotliwe rozwiązanie. Parasol trzeba składać i rozkładać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zadaszenie tarasu. Ochroni przed deszczem, słońcem oraz śniegiem meble i sprzęty, które trzymamy na tarasie.

Jaki materiał wybrać na zadaszenie tarasu?

Wybierając materiał musimy zwrócić uwagę na to, aby był trwały i solidny, odporny na warunki pogodowe. Ważne by użyć odpowiednich materiałów, które zapewnią żywotność tarasu. Niedrogim sposobem na zabudowanie tarasu jest drewno. Oczywiście drewniana konstrukcja musi być oparta na solidnych podstawach. Trwałość tarasu zależy od zastosowanego drewna. Odporne na wilgoć, korozję biologiczną i ścieranie są egzotyczne gatunki drewna – tek, lapacho czy bangkirai.

Bardzo popularny jest taras z kompozytu, czyli paneli wyprodukowanych z włókien drzewnych i PVC. Elementy wyglądają naturalnie i są odporne a zmienne warunki atmosferyczne oraz na wilgoć, nie ulegają więc zniekształceniom.

Po wybraniu materiału na taras, warto pomyśleć o zadaszeniu. Dobrym wyborem jest dach wykonany z poliwęglanu. To tworzywo sztuczne, które przepuszcza światło, ale jest lżejsze i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne od szkła. Dzięki zastosowaniu charakteryzujących się dużą przepuszczalnością światła płyt z poliwęglanu czy akrylu przestrzeń pod konstrukcją nie jest zaciemniona.

Powiązane artykuły