NAINOWSZE

Zablokowany zamek Dierre – jak otworzyć?

zamek dierre

Spis treści

Zablokowany zamek Dierre może przysporzyć niemałego problemu, zwłaszcza gdy zamiast skorzystać z usług ślusarskich, decydujemy się sami go odblokować. W większości przypadków nie przynosi to jednak pożądanego efektu. Na szczęście wcale nie musimy zostać z tym problemem, bo mamy do dyspozycji Pogotowie ślusarskie. Awaryjne otwieranie drzwi wykonane przez profesjonalnego ślusarza pomoże rozwiązać problem, nie pozostawiając śladu na drzwiach ani w mechanizmie zamku.

Dlaczego zamek Dierre nie otwiera drzwi?

Awaria zamka to tak naprawdę sytuacja, z którą może zmierzyć się każdy, nawet jeśli posiadamy tak dobre mechanizmy jak zamki Dierre. Zazwyczaj przytrafia się to w najmniej spodziewanych sytuacjach, kiedy trzeba wyjść z pośpiechu z domu albo kiedy wracamy zmęczeni po całym dniu w pracy. Zamiast niepotrzebnie panikować, spróbujmy trzeźwo ocenić sytuację. W trakcie takich rozważań na pewno dojdziemy do wniosku, że aby szybko i bezpiecznie otworzyć drzwi z zablokowanym zamkiem Dierre, najlepiej zdecydować się na wybór fachowych usług ślusarskich. Dobry ślusarz szybko oceni, czy potrzebne będzie awaryjne otwieranie drzwi, czy może montaż i wymiana zamka Dierre w nowej odsłonie. Co ważne, prawdziwi profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego działają w sposób bezinwazyjny.

Klucz, który utkwił w zamku Dierre w drzwiach

Trzeba przyznać, że chwytanie klucza, wkładanie, przekręcanie i wyjmowanie z zamka to czynności, które wykonujemy tak często, że z reguły nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. To z kolei wpływa na szybsze zużycie się zamka do drzwi. Nie ma znaczenia, czy zamek Dierre zakupiliśmy u profesjonalnego ślusarza czy ze sklepu wysyłkowego. Pogotowie ślusarskie w ostatnim czasie odnotowało wyraźny wzrost zależności między otwieraniem i zamykaniem drzwi a eksploracją zamka. Częstym problemem jest klucz pozostawiony w drzwiach. Niestety przekręcony i uszkodzony klucz powoduje blokadę całego mechanizmu. Jeżeli nie uda nam się go wypchać, potrzebne będzie awaryjne otwieranie zamka Dierre, które wykona specjalista z Pogotowia zamkowego 24 h.

Awaryjne otwieranie drzwi bez zbędnych komplikacji

Dobry ślusarz wie, jak otworzyć drzwi. Niezależnie od tego, czy przyczyną tego stanu rzeczy jest zepsuty zatrzask, zacięty mechanizm zamka, wada fabryczna a może skrzywienie skrzydła drzwi. Zablokowany zamek Dierre to w tym wypadku najmniejszy problem. Dzięki fachowym usługom ślusarskim żadne drzwi nie stanowią problemu. Przy użyciu odpowiednich narzędzi możliwe jest bowiem bezpieczne awaryjne otwieranie drzwi bez ich uszkodzenia. Po wstępnym rozpoznaniu fachowiec zaproponuje najlepsze dla nas rozwiązanie. Całe sedno szybkiego rozwiązania sprawy tkwi we właściwej ocenie problemu z zablokowanym zamkiem i znalezieniu przyczyny awarii. Eksperci z Pogotowania ślusarskiego mierzą się z tym na co dzień. W większości przypadków są w stanie pomóc w krótkim czasie i odblokować zamek Dierre. Na pewno zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług ślusarskich, niż mierzyć się z problemem z zamkiem w pojedynkę.

Powiązane artykuły