Wyprowadzka od rodziców. Jak się do tego przygotować?

przeprowadzka

Spis treści

Niemal każdą pociechę prędzej czy później (najczęściej przed studiami) czeka wyprowadzka od rodziców – bardzo emocjonująca chwila. Rozpoczyna się okres wolności, nowych obowiązków, samodzielne życie. Decydując się na wyprowadzkę z domu rodzinnego, należy pamiętać o spakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy (czasami nawet mebli). W transporcie dobytku do nowego mieszkania może pomóc profesjonalna firma przeprowadzkowa.

Przygotowania do wyprowadzki od rodziców

Pierwszym krokiem jest zrobienie listy najpotrzebniejszych rzeczy. Wiele zależy od tego, gdzie zamieszkają dzieci – w akademiku, na stancji, własnym mieszkaniu. Można założyć, że w nowym lokum znajdzie się kuchnia (wyposażona w podstawowe sprzęty), sypialnia (z miejscem do spania, pracy i nauki) oraz łazienka. We własnym pokoju potrzebne będą koce, dwa komplety pościeli, prześcieradła i poszewki, kosz na brudne ubrania, żelazko, deska do prasowania. Do wspólnej (najczęściej) łazienki przyszli studenci powinni zabrać kilka kompletów ręczników, szmatki do kurzu, ścierki lub mop oraz akcesoria kąpielowe. Podczas mieszkania muszą pamiętać o wymienianiu się obowiązkami z innymi lokatorami – na zmianę będą kupować papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło. Można ewentualnie wziąć własną szczotkę do mycia WC. Do wspólnej kuchni warto zabrać czajnik, patelnię, garnki, podstawowe naczynia i sztućce, ostry nóż, deskę do krojenia, miski, mały sprzęt AGD, ściereczki i rękawicę termoodporną, drobne akcesoria kuchenne, worki na śmieci, zmiotkę z szufelką.

Kto może pomóc przy wyprowadzce od rodziców?

Wyprowadzka od rodziców odbywa się najczęściej na dwa sposoby – w przeprowadzce pomagają sami rodzice (zabierają dobytek przyszłego studenta własnym samochodem) lub wynajmują oni profesjonalną firmę przeprowadzkową. Przykładem jest firma transportowa Yellow Transport, działająca na terenie województwa pomorskiego. Wiele zależy od lokalizacji (jeśli jadą do sąsiedniego miasta, mogą spokojnie przewieźć rzeczy kilka razy), liczby zabieranych rzeczy. Skorzystanie przy przeprowadzce z usług firmy przeprowadzkowej ma sporo zalet – pomogą oni w pakowaniu rzeczy, demontażu mebli, bezpiecznym dostarczeniu dobytku do nowego mieszkania, rozpakowywaniu się i ponownym montażu umeblowania.

Powiązane artykuły