Wybierz profesjonalne uszczelnienia gumowe od producenta!

uszczelki gumowe

Spis treści

Uszczelnienia gumowe są niezbędne w wielu instalacjach, maszynach i urządzeniach. Wybierając uszczelki od producenta, masz pewność, że będą najwyższej jakości i zakupisz je w przystępnej cenie! Zobacz, jakie uszczelnienia gumowe można znaleźć w ofercie polskich producentów i jak je zamówić.

Czym wyróżniają się uszczelnienia gumowe?

Guma jest materiałem zaliczanym do szerszej kategorii elastomerów. Jest ona elastyczna, odporna na nacisk, wibracje i różne czynniki zewnętrzne zależnie od swojego typu.

Obecnie uszczelnienia gumowe ze względu na właściwości gumy są stosowane bardzo często. Wśród nich znajduje się pełna paleta produktów o zróżnicowanych właściwościach i przeznaczeniu, które używane są w różnych branżach.

W zależności od konkretnych wariantów uszczelnienia gumowe mogą być używane do uszczelniania instalacji przesyłających media, do zapewnienia sprawnego działania maszyn i urządzeń, a także w innych celach, gdzie duże znaczenie ma utrzymanie odpowiedniej szczelności i jednoczesnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Rodzaje uszczelnień gumowych

Kategoria jak uszczelnienia gumowe włącza wiele różnych typów uszczelek, które można podzielić zarówno pod względem ich formy, jak i materiału, który został wykorzystany do ich produkcji.

Pod względem formy uszczelnienia gumowe obejmują między innymi:

  • Uszczelki pierścieniowe, określane również jako oringi,

  • Uszczelki płaskie, które mogą być również docinane na wymiar,

  • Uszczelki krawędziowe,

  • Uszczelki w formie profili,

  • Płyt uszczelniające.

Do produkcji powyższych wariantów uszczelek stosowane są różne materiały gumowe. W zależności od swojego składu uzyskują one inne właściwości, między innymi mogą wyróżniać się wyższą odpornością na niskie i wysokie temperatury, chemikalia.

Gdzie zamówić uszczelki gumowe?

Sprzedażą uszczelek gumowych zajmuje się dzisiaj wiele sklepów. Oferują je również producenci, którzy mogą przygotować również uszczelnienia gumowe na zamówienie swoich klientów.

Producenci uszczelek gumowych zapewniają szeroki wybór gotowych wyrobów o zróżnicowanym przeznaczeniu i przygotowują uszczelki na wymiar dla swoich klientów. Dorabianie uszczelek pozwala na uzyskanie potrzebnych elementów wtedy, gdy nie są dostępne gotowe uszczelnienia gumowe w wymaganej formie lub wykonane z konkretnego typu materiału.

Wobec tego wtedy, gdy wybiera się uszczelki prosto od producenta, można nie tylko uzyskać wysokiej klasy materiały uszczelniające o wszechstronnym zastosowaniu, lecz również zamówić je na wymiar, by pasowały perfekcyjnie!

Powiązane artykuły