W jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z doradztwa prawnego?

kiedy korzystamy z uslug prawnych

Spis treści

Znajomość obowiązujących przepisów prawnych to kluczowy element wielu sytuacji. Jeżeli chcemy mieć pewność co do ich zgodności oraz prawidłowości naszego postępowania, wtedy warto udać się do kancelarii i skorzystać z doradztwa prawnego. W jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z doradztwa prawnego?

Prawo pracy dla pracownika oraz pracodawcy 

Prawo pracy to szeroki zakres przepisów, które dotyczą pracowników oraz pracodawców. Bardzo często możemy znaleźć się w sytuacji, w której prawa ze stosunku pracy będą budziły wątpliwości w zakresie interpretacji przepisów, nadto wymagać będą podjęcia konkretnych działań. W takich sytuacjach dobrze jest skorzystać z doradztwa prawnego, aby mieć pewność co do zgodności podjętego działania z obowiązującymi przepisami.

Pracownicy mogą skorzystać z doradztwa prawnego, chociażby w celu weryfikacji projektów umowy o pracę oraz dochodzenia zapłaty wynagrodzenia. Co więcej, bardzo często pracownicy i pracodawcy korzystają z pomocy prawników w sytuacjach, które wymagają sprostowania świadectwa pracy lub ustalenia istnienia stosunku pracy i roszczeń z nim związanych. Pracodawcy często korzystają z doradztwa prawnego w celu dokonania czynności związanych z wypowiedzeniem umowy o pracę, a także przygotowaniem projektu umowy o pracę. W sytuacji, w której potrzebujemy pomocy w interpretacji przepisów prawnych, również warto udać się po poradę prawną. Kancelaria prawna Wojciecha J. Chmuraka oferuje kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa pracy. Doświadczeni prawnicy pomogą nam w rozwiązaniu problemu oraz umożliwią skorzystanie z doradztwa prawnego. Kancelarię cechuje indywidualne podejście do każdego z klientów oraz profesjonalizm na najwyższym poziomie.

Sprawy natury rodzinnej 

Oprócz sytuacji związanych z prawem pracy bardzo często z doradztwa prawnego korzystają osoby borykające się z problemami z zakresu prawa rodzinnego oraz spadkowego. Jeżeli mamy więc jakiekolwiek wątpliwości co do spraw natury rodzinnej, wtedy warto udać się do odpowiedniej kancelarii prawnej. W ramach doradztwa prawnego będziemy mogli liczyć na pomoc w takich sprawach jak ustalenie obowiązku alimentacyjnego, podział majątku, ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa oraz ograniczenie władzy rodzicielskiej. Co więcej, doradztwo prawne to doskonały sposób na uzyskanie porady w jakichkolwiek kwestiach dotyczących przepisów prawa rodzinnego.

Powiązane artykuły