NAINOWSZE

Trener personalny – jak przebiegają zajęcia z jego udziałem?

Spis treści

Zadbanie o swoją formę fizyczną jest niesamowicie ważne. Oczywiście nie każdy ma poświęcić się ćwiczeniom niczym Mariusz Pudzianowski, lecz wdrożenie ruchu do swojej rutyny to coś, co może przynieść tylko pozytywne efekty. W rozpoczęciu aktywności fizycznej bardzo może pomóc trener personalny. Gdzie go znaleźć i jak przebiegają zajęcia z jego udziałem?

Gdzie znajdziemy trenera personalnego?

Trenera personalnego znajdziemy przede wszytkim z pomocą internetu. Osoby, które zajmują się tym zawodem używają zazwyczaj sieci jako formy reklamy lub współpracują z siłowniami, na których trenują. Aby odszukać trenerów w naszej okolicy wystarczy dobra fraza. Przykładem może być hasło „trener personalny w Zielonej Górze„. Z jego pomocą znajdziemy trenerów personalnych, którzy oferują swoje usługi w tym właśnie mieście.

Alternatywa to oczywiście znalezienie siłowni, która będzie w naszej okolicy i ma dobre opinie. Praktycznie każda siłownia ma bowiem współprace z trenerami personalnymi, którzy doglądają siłowni, dbają o przestrzeganie na niej regulaminu, sami na niej trenują, a także zajmują się właśnie swoimi podopiecznymi.

Jak przebiegają zajęcia z trenerem personalnym?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, na jaki rodzaj współpracy liczymy. Zazwyczaj nie powiniśmy oczekiwać, że każdy trening będziemy przeprowadzać wraz z trenerem personalnym. Znacznie częściej zaczynamy z nim treningi. Na nich trener personalny zaprojektuje dla nas plan treningów, a czasem nawet i diety i suplementacji a następnie pokaże jak wykonywać w poprawny sposób ćwiczenia, które zostały zapisane w ramach planu treningowego.

Następnie kolejne spotkania z trenerem personalnym będą miały miejsce co jakiś czas w celu sprawdzenia naszych postępów, ocenienia, czy wszysktie ćwiczenia wykonujemy poprawnie oraz oczywiście zaprojektowania kolejnych planów treningowych, które będą dostosowane do rosnących możliwości fizycznych. Trener personalny pomoże nam bardzo wyraźnie swoim doświadczeniem w doborze właściwych ćwiczeń po to, byśmy jak najszybciej progresowali.

Powiązane artykuły