NAINOWSZE

Taśmy samoprzylepne – w jakich pracach się sprawdzają?

tasma samoprzylepna

Spis treści

Czasami pojawia się konieczność zaznaczenia fragmentu terenu w sposób tymczasowy, do tego trzeba zrobić to szybko. Do tego celu stosowane są różnego rodzaju taśmy BHP, które z daleka widać, ponieważ mają jaskrawą barwę i wyrazisty deseń.

Taśmy ostrzegawcze – jakie warto wybrać?

Tego rodzaju taśma powinna być dobrze widoczna i łatwa w użyciu. Idealne wydają się np. taśmy samoprzylepne, łatwe do przytwierdzenia niezależnie od rodzaju powierzchni. Najlepiej sprawdzą się na powierzchniach dość równych, a jeśli nie jest to możliwe, trzeba wcześniej wyeliminować jak najwięcej nierówności.

Innym rodzajem są taśmy BHP winylowe uważane za idealne do wyjątkowo nierównych powierzchni. Z uwagi na to stosuje się je np. na szosach, na których trzeba zaznaczyć miejsce wypadku albo niebezpieczną część z uwagi na różne uszkodzenia. Niekiedy można używać jednocześnie obu typów taśm.

Taśmy samoprzylepne – do czego się przydają?

Miejscem, w którym można kupić różnorodne taśmy BHP jest hurtownia ppoż. Samoprzylepne mogą być przydatne na przykład w zakładach produkcyjnych czy w magazynach. Bardzo często są to taśmy w czarne pionowe pasy na białym lub żółtym tle. Dzięki temu są doskonale widoczne w różnym oświetleniu.

Umieszcza się je na maszynach lub ich pobliżu, wydzielając miejsca wysokiego ryzyka. Można w ten sposób oznaczyć też trasy, po których poruszają się np. wózki widłowe. Na zewnątrz taśmy odblaskowe są idealne do zastosowania na drogach i jezdniach. Służą do wyznaczenia tras, oznaczenia miejsca wypadku, zagrożenia itd.

Znaki bhp – zastosowanie taśm samoprzylepnych

Wspomniane taśmy samoprzylepne lub ewentualnie winylowe można bez problemu zastosować w dowolnym miejscu. Umieszczenie taśmy trwa chwilkę i jedynie na trudnych podłożach trzeba wstępnie dokonać pewnych przygotowań. Taśma pozostaje rozwiązaniem tymczasowym, później łatwo ją zerwać.

Podsumowując, zastosowanie taśm samoprzylepnych dotyczy głównie przemysłu, ale nie tylko. Taśmę można przykleić na obiekcie lub maszynie, ale także na drodze czy w miejscu wypadku.

Powiązane artykuły