NAINOWSZE

Stół kuchenny z dębowym blatem – jak wkomponować go w wystrój nowoczesnej kuchni?

stoly i stoliki

Spis treści

Masywne stoły dębowe kojarzą się raczej z kuchnią u babci na wsi, niż w nowoczesnym mieszkaniu w bloku. Tymczasem jednak coraz częściej poleca się je także do nowych lokali. Umożliwiają wygodną pracę na co dzień i mogą funkcjonować także jako miejsce do spotkań przy posiłkach dla całej rodziny.

Odpowiedni rozmiar – jak wybrać meble z metalu i drewna?

Jeśli kuchnia w mieszkaniu jest mała, masywny mebel znacznie ją przytłoczy. Uzyska się wrażenie dalekie od lekkości i nowoczesności. Można jednak nabyć dużo lżejszy wizualnie stół kuchenny z dębowym blatem wykonany z metalu i drewna. Dębowy blat stanowi tradycyjny akcent.

W małej kuchni nie warto ustawiać stołu centralnie, ale z kolei jeśli kuchnia połączona jest z innym pomieszczeniem, taki układ się sprawdzi. Wąskie, ale długie stoły kuchenne z metalu i drewna można przyłączyć do pozostałej kuchennej zabudowy. Często spotykane jest też klasyczne ustawienie pod oknem lub przy ścianie.

Stół kuchenny loftowy – do czego będzie pasował?

Meble w stylu loft będą świetnie wyglądały w nowoczesnej kuchni. Stół w takim stylu to również doskonały pomysł. Może sprawdzić się w pomieszczeniu miłośników roślin – kwiaty na oknach i półkach będą doskonałą kompozycją. Stół kuchenny z dębowym blatem w takiej kuchni jest świeżym, kontrastowym wyborem.

Często w nowoczesnej kuchni środek pozostawia się pusty, a meble ustawione są np. przy jednej ścianie. Takie ustawienie zmniejsza jednak małe wnętrza. Stoły kuchenne z metalu i drewna dużo lepiej ustawić w pewnym oddaleniu od innych mebli. Dobrze wyglądają w towarzystwie wysokich krzeseł z tych samych materiałów.

Meble industrialne z metalu i drewna w kuchni

Umieszczenie w kuchni masywnego stołu na pewno zwiększy jej funkcjonalność. Uzyskanie efektownego wyglądu całego pomieszczenia wymaga jednak dostosowania rozmiarów poszczególnych mebli. Niewielki stół kuchenny loftowy wyposażony w dębowy blat będzie wygodny, ale łatwiej się wkomponuje w wystrój niż bardzo duży mebel.

Podsumowując, wkomponowanie dużego stołu z dębowym blatem do małej kuchni może wymagać sporego wyczucia stylu. Da się jednak to zrobić, stawiając na większość mebli z drewna i metalu.

Powiązane artykuły