Sprytne zakupy z gazetkami promocyjnymi

zakupy z gazetki

Spis treści

Nauka oszczędzania może oznaczać dla nas wiele korzyści. Panowanie nad własnym budżetem sprawi, że przestaniemy się stresować, a dodatkowo będziemy w stanie zrealizować plany, które w tej chwili wydają się nam nieosiągalne. Żeby zacząć oszczędzać musimy nauczyć się analizować własne wydatki, a także planować zakupy. Z pewnością nie zaszkodzi przeglądanie dobrych gazetek promocyjnych. Jak robić sprytne zakupy z gazetkami promocyjnymi?

Gazetki promocyjne stratą czasu?

Część osób jest zdania, że czytanie gazetek promocyjnych jest stratą czasu. Oczywiście może tak być, jeżeli korzystamy z materiałów promocyjnych w niewłaściwy sposób. Żeby czerpać korzyści z tego typu materiałów, musimy znaleźć gazetki wartościowe. Niestety nie wszystkie materiały promocyjne, które oferują nam sklepy są godne uwagi. Na rynku dostępne są gazetki, które nie informują o najlepszych promocjach, a jedynie prezentują asortyment sklepu. Czytaniem ich nie powinniśmy zawracać sobie głowy.

Wartościowe są te gazetki promocyjne, które zawierają duży wybór produktów w atrakcyjnych cenach. Samo ich czytanie nie sprawi, że zaczniemy oszczędzać, ale wykorzystanie ich przy planowaniu zakupów pozwoli nam płacić nawet kilkanaście procent mniej niż zazwyczaj.

Gazetki promocyjne jako inspiracja

Aby zacząć oszczędzać musimy nauczyć się planować zakupy. Żeby zrobić listę zakupów spożywczych powinniśmy zastanowić się co będziemy jeść przez kilka najbliższych dni (a najlepiej przez tydzień). Jeżeli nie mamy pomysłu a ciekawe dania, możemy posiłkować się gazetkami promocyjnymi. W przypadku, gdy w nadchodzącym tygodniu planowana jest duża przecena na jajka, możemy zaplanować śniadania na bazie jaj (jajecznice, omlety, jajka sadzone, jajka w koszulkach, czy pasty jajeczne).

Gazetki promocyjne: tego nie należy robić

Gazetki promocyjne mogą posłużyć nam jako inspiracja, nie powinniśmy kupować konkretnych produktów tylko dlatego, że są przecenione (dotyczy to w szczególności żywności o krótkim terminie przydatności). Jeżeli widzimy promocję na twaróg, jednak nie mamy w planach pieczenia serników, czy przygotowywania dań na bazie twarogu – zrezygnujmy z niego. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że nam się zmarnuje.

Kolejnym błędem, którego nie powinniśmy popełniać jest kupowanie produktów, które mamy w swojej kuchni. Jeżeli mamy duży zapas jaj, nie kupujmy kolejnych opakowań, gdyż prawdopodobnie ich nie zużyjemy.

Skąd wziąć gazetkę promocyjną?

Jeszcze jakiś czas temu gazetki promocyjne były dostarczane do naszych skrzynek na listy. Dziś przepisy się zmieniły. Po gazetkę w formie papierowej musimy wybrać się do sklepu (zazwyczaj są one zlokalizowane przy wejściu). Innym i zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem (wiele sklepów wydaje gazetki kilka razy w tygodniu; dodatkowo służą nam one maksymalnie przez kilka minut, po czym są wyrzucane) są gazetki promocyjne online. Z gazetki wirtualnej możemy korzystać bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że posiadamy dostęp do internetu.

Powiązane artykuły