NAINOWSZE

Skuteczne domowe sposoby walki z cellulitem

kawa na cellulit

Spis treści

,,Pomarańczowa skórka” jest zmianą skórną, z którą zetknęła się niemal każda kobieta. Szczególnie wrażliwe na niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, czyli cellulit, są uda, brzuch, pośladki, biodra oraz łydki. Wbrew stereotypom jest to problem, który dotyczy kobiet o bardzo zróżnicowanej wadze.
Większość z nas niechętnie sięga po bardzo drogie specyfiki lub chce się decydować na specjalistyczne zabiegi. Z pomocą przychodzą domowe zabiegi na cellulit, które pozwalają eliminować lub zmniejszać zmiany w zaciszu domowej łazienki.
Należy pamiętać, że na cellulit domowe sposoby dają wyraźne efekty jedynie w pierwszych fazach powstawania zmian, im bardziej zaawansowane problemy występują, tym czas walki z nimi jest wydłużony. Zawsze jednak domowe kuracje stanowią znakomite wsparcie procesu walki z cellulitem, niezależnie od rodzaju lub stadium występujących zmian. Warto również sprawdzić dobre kremy na cellulit dostępne w aptece.

Cellulit domowe sposoby zwalczania

1. Olej kokosowy na cellulit
Niewiele z nas zna dobroczynny wpływ tego kuchennego niezbędnika na skórę. Jego dobroczynne zastosowania są znane już od setek lat, a skuteczność potwierdzona. Oprócz idealnych właściwości pozwalających na smażenie w wysokich temperaturach, które zapobiegają przypaleniu, poprzez odżywianie włosów aż po dbanie o skórę, zabiegi pielęgnacyjne i walkę z cellulitem. Sekretem skuteczności tego produktu są nasycone kwasy tłuszczowe. Również inne olejki na cellulit, ze względu na wysokie stężenie tłuszczów działają wygładzająco.
Sposób użycia: wystarczy wetrzeć odrobinę oleju w skórę objętą zmianami i pozostawić do wchłonięcia (ze względu na dużą zawartość tłuszczy czas oczekiwania może się nieco wydłużyć). Wykonanie masażu przy użyciu oleju daje lepsze efekty. Najlepiej stosować produkt nierafinowany i tłoczony na zimno dostępny w sklepach ze zdrową żywnością. Stosowany regularnie (najlepiej codziennie w niewielkiej ilości) przynosi efekty już po kilku zastosowaniach.

2. Peeling na cellulit
Dla najlepszych efektów peeling należy wykonywać codziennie, energicznie masując części ciała objęte zmianami przez 15-20 min. Można użyć zarówno gotowych produktów, jak i wykonać własne: np.
Peeling kawowy (przepis): wystarczy użyć fusów po zaparzonej kawie, dodać cukier i odrobinę oliwy.
Kawa na cellulit nie tylko wygładzi skórę pozbywając się złuszczającego się naskórka, ale również pozwoli pozbyć się cellulitu już po kilku tygodniach.

3. Picie wody a cellulit
Oprócz stosowania zewnętrznych sposobów walki z pomarańczową skórką warto też zadbać o jej odpowiednie nawilżenie od środka.Najlepiej sprawdza się woda z cytryną, która dodatkowo pomaga oczyszczać organizm i regulować metabolizm. Przestrzeganie dziennej normy spożycia z uwzględnieniem diety i trybu życia (ok 1,5 litra dziennie) pomaga pozbyć się uciążliwych zmian w kilka tygodni.

4. Bieganie na cellulit
Aktywność fizyczna zawsze przynosi wiele korzyści dla organizmu. Bieganie natomiast pozwoli nam dodatkowo pozbyć się cellulitu. Najważniejsze jest jednak odpowiednie przeprowadzenie treningu:

nie wolno zaczynać od biegania! Jeżeli oczywiście nie robiło się tego wcześniej. Dla początkujących najlepszy jest szybki marsz, a potem trucht, dopiero po takiej zaprawie przechodzimy do biegu,
Nie należy biegać codziennie (min. 2 dni przerwy w tygodniu),
Czas treningu musi być nie mniejszy niż 45 min (dopiero po 20 min zaczynamy spalać tkankę tłuszczową- główny składnik cellulitu),
Najlepszą porą na bieganie jest ranek,
Nie można zapomnieć o rozgrzewce przed każdym biegiem!

Znakomitą alternatywą dla biegania są również rolki, które aktywują też inne partie mięśni, pomagają w zachowaniu koordynacji i równowagi. Rolki na cellulit sprawdzają się nawet lepiej niż bieganie, że względu na aktywację wielu partii mięśni w silniejszy sposób.

Podsumowanie

Z problemem cellulitu, według badań, zmaga się aż 90% Polek. Niezależnie od wieku czy wagi. Warto zatem wypróbować domowe sposoby walki z cellulitem, jak olej kokosowy, masaż przy użyciu innych olejków, peeling, stosować zbilansowaną dietę, dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu oraz uprawiać sporty. Każda pomoc w walce z cellulitem jest bezcenna, a połączenie wielu różnych sposobów działania daje najlepsze efekty.

Powiązane artykuły