NAINOWSZE

Skandynawski salon – czy nadal jest modny w 2022 roku?

Spis treści

Salon w stylu skandynawskim jest przede wszystkim minimalistyczny. Na próżno szukać w nim zbędnych bibelotów oraz dodatków, które mogą zaburzyć w nim ład i harmonię. Pokój dzienny sprzyja relaksowi – tworzy atmosferę obok której ciężko będzie przejść obojętnie. Ważną rolę odgrywają w tym naturalne dodatki, jak również kolory. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Salon w stylu skandynawskim charakteryzuje się minimalistyczną formą. Oznacza to, że nie ma w nim miejsca na zbędne dekoracje. Należy absolutnie pozbyć się wszelkiej maści bibelotów, które wprowadzają do niego ciężką atmosferę. Niedobrze jest także stawiać na mocne, ciemne zasłony, które sprawiają, że salon nie będzie przytulny i jasny. Dodatkowo należy unikać różnych materiałów, którym nie po drodze jest z naturą, a zastąpić je pledami, poduszkami czy też zasłonami wykonanymi z lnu, bawełny czy też wełny. Salon w stylu skandynawskim jest stylizowany na naturalne dekory, gdzie dominuje drewno, pojawia się kamień dekoracyjny w towarzystwie jasnych tonacji. To wszystko sprawia, że jest on przytulny i ponadczasowy, więc znalazło się miejsce dla tego anturażu także we wnętrzarskich trendach 2022.

Jakie kolory w skandynawskim salonie?

Do skandynawskiego salonu pasuje przede wszystkim biel – w każdej swojej odsłonie. Można śmiało postawić zarówno na taką, która jest zgaszona, jak również taką, w której dominuje jasność. Nie bez znaczenia pozostaje także rola szarości. Szare tonacje były i są modne i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Kolory szare można łączyć z barwami ziemi. Tego rodzaju zabiegi stwarzają bardzo ciekawą przestrzeń, sprzyjającą odpoczynkowi. Można także stawiać na zieleń, a zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Ta nie dość, że jest elegancka, to jeszcze można o niej powiedzieć, że doskonale podkreśla charakter wnętrza, w którym natura wiedzie prym. Można dodać do tego złote akcenty i przepis na udaną aranżację gotowy.

Jakie meble do salonu skandynawskiego?

Przede wszystkim meble drewniane. Mogą pojawić się ukazując naturalne usłojenie, ale także w towarzystwie na przykład białych frontów. Ważne, aby zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek i podejście do skandynawskiego zamiłowania do prostoty i minimalizmu. W myśl zasady mniej znaczy więcej urządzamy salon, który będzie ponadczasowy. Nic więc dziwnego, że znalazło się dla niego miejsce we wnętrzarskich trendach 2022 w których zamiłowanie do natury jest mocno odczuwalne.

Powiązane artykuły