Przeglądy okresowe Volvo – jak często trzeba je wykonywać?

przeglad okresowy

Spis treści

Każdy samochód wymaga regularnego serwisowania. Przeglądy powinny być wykonywane w określonej częstotliwości, aby zapobiegać poważniejszym uszkodzeniom. Prewencja Mozę okazać się dużo tańsza i mniej uporczywa niż usuwanie dużej awarii. Jak często powinny być wykonywane przeglądy okresowe Volvo?

Przeglądy okresowe Volvo – co warto o nich wiedzieć?

Przegląd rejestracyjny a  przegląd techniczny nie są ze sobą tożsame. Ten pierwszy rodzaj badań jest obowiązkiem prawnym bez, którego samochód nie otrzyma aktualnej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym, a w efekcie nie może zostać dopuszczony do publicznego ruchu drogowego. Badanie tego rodzaju musi być przeprowadzane po trzech latach od zakupu nowego samochodu, pięć lat od zakupu, a następnie co roku. Przeglądy okresowe Volvo we Wrocławiu są zaś badaniami dobrowolnym mającym na celu wykrycie i usuniecie różnego rodzaju nieprawidłowości. Producenci pojazdów zachęcają do wykonywania ich regularnie.  Mogą obejmować ponad sto czynności serwisowych i kontrolnych. Dokonuje się je między innymi w obrębie: przewodów paliwowych, skrzyni biegów, sprzęgła, filtrów oleju, szczelności układu chłodzącego, mocowania silnika, zawieszenia, hamulców, układu kierowniczego, akumulatora, alternatora czy układu elektrycznego.

Dealer Volvo – kiedy warto się z nim spotkać?

Dealer Volvo we Wrocławiu jest szczególnie korzystną opcja dla osób lub firm szukających szerokich możliwości finansowania. Dla pewnych podmiotów jest to kwestia wygody, elastyczności finansowej czy nawet optymalizacji podatkowej. Niekiedy istnieje potrzeba zakupu nowego samochodu od ręki za gotówkę. Firmy chętnie sięgają po formę finansowania jaka jest kredyt. Musza one przy tym udokumentować źródło dochodów w formie branej pod uwagę przez banki (forma opodatkowania na przykład przez ryczałt może nie być akceptowalna). Bardzo często przedsiębiorstwa mogą z różnych przyczyn być zainteresowane wyłącznie leasingiem. W tym przypadku koniecznością bywa pierwsza wpłata mogąca sięgać od 0% do nawet 45% wartości pojazdu.

Powiązane artykuły