NAINOWSZE

Piece wolnostojące – co warto o nich wiedzieć?

piec

Spis treści

Wraca moda na kominki lub piecyki typu koza. Dzięki nim można zapewnić przyjemne warunki w mieszkaniu lub lokalu (kiosk, sklep). Są łatwe do użytkowania i instalacji. W razie konieczności można je przestawić lub całkiem usunąć z wnętrza. Po podłączeniu do sieci lub włożeniu opału zaczynają szybko emitować ciepło.

Kominki i kozy – jak z nich korzystać?

Nowoczesne piece wolnostojące są bezpieczne w użytkowaniu. Owszem, trzeba je tak ustawić, by spaliny mogły znaleźć ujście, ale jest to dużo łatwiejsze niż w przypadku typowego pieca. Kominek lub koza mają często na tyle małe rozmiary, że nie ma problemu z umieszczeniem takiego pieca nawet w malutkim pokoju.

Koza ma charakterystyczny kształt i posiada nogi – to kwintesencja mobilnego piecyka zasilanego zwyczajnym opałem. Niestety mocno się nagrzewa, więc trzeba uważać, by nie oparzyć się o jej powierzchnię. Podobnym rozwiązaniem są paleniska tarasowe – korzysta się z nich na balkonie lub tarasie dla uzyskania przyjemnego wypoczynku.

Nowoczesne kominki elektryczne – czy warto ich używać?

Dość popularnym rozwiązaniem i czyściejszym niż kominek na drewno są kominki elektryczne w Krakowie. Należy je podłączyć do prądu i w ten sposób można ogrzewać pomieszczenie. Wewnątrz znajduje się specjalny wkład, który zastępuje opał. Tego typu kominek uważany jest za bezpieczny dla środowiska i otoczenia.

W sprzedaży są m.in. wkłady elektryczne w Krakowie, zapewniające wydajne ogrzewanie takim kominkiem. To jednak również pozostaje rozwiązaniem doraźnym – wkład wprawdzie przez jakiś czas akumuluje ciepło, ale nie aż tak jak może to robić piec kaflowy.

Piece wolnostojące a opłacalne ogrzewanie

Tego rodzaju piece są wydajne w momencie, gdy się z nich korzysta. Mogą szybko ogrzać pomieszczenie, temperatura jest też bardzo przyjemna w ich bezpośrednim otoczeniu. Podobnie działają piece, kominki na gaz, paleniska na tarasie. Niestety źródła te wychładzają się dość szybko po zakończeniu palenia.

Podsumowując, można z powodzeniem korzystać z pieców wolnostojących w lokalach czy mieszkaniach do ogrzewania doraźnego. Okazują się wtedy niezastąpione.

Powiązane artykuły