NAINOWSZE

Piece na pellet i drewno – jak wybrać?

kotly na pellet i drewno

Spis treści

Osoby, które planują w najbliższym czasie budowę domu mają nie lada wyzwanie. Nie dysponując specjalistyczną wiedzą często trudno dokonać odpowiedniego wyboru. Wiele osób decyduje się na zakup pieca na pellet i drewno. Jednak i w tej kategorii istnieje wiele różnorodnych urządzeń. Jak wybrać najlepsze z nich?

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając piec na pellet i drewno?

Decydując się na piece na pellet i drewno, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, istotne są parametry techniczne nowo wybranego urządzenia. Jego moc grzewcza powinna być dostosowana do wielkości budynku, który musi ogrzać. Funkcjonalność i intuicyjność obsługi są ważne z punktu widzenia użytkownika. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w czytelne wyświetlacze, dostarczając bogatych możliwości sterowania, w tym dozowania ilości pelletu, czasu grzania, automatycznego uruchamiania się itp. Ponadto na rynku istnieją również rozwiązania w postaci pieca z zasobnikiem, dzięki któremu można ogrzać wodę. Popularne są również kotły z podajnikiem, ułatwiające przedostawanie się paliwa stałego do kotła.

Kto zajmuje się serwisowaniem pieca na pellet?

Serwis pieców na pellet to niezbędna procedura, o której powinien pamiętać każdy użytkownik urządzenia. Prace konserwatorskie nie tylko przedłużają żywotność pieca, ale również wpływają na poziom bezpieczeństwa domowników. Serwisowanie odbywa się po zakończeniu sezonu grzewczego, w okresie wiosennym. Aby dokonać niezbędnych formalności, należy skontaktować się ze specjalistą z autoryzowanego serwisu producenta pieca na pellet. Przeprowadzi on prace związane z czyszczeniem palnika, kontrolą stanu czujników, jak też oczyszczeniem podajnika. Ponadto podczas rutynowej wizyty fachowiec zajmie się przesmarowaniem części ruchomych w celu zapewnienia sprawnej pracy wszystkich systemów.

Podsumowując, piec na pellet i drewno stanowi dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla dużych, wielopokoleniowych domów. Jego atrakcyjność wynika z dużego stopnia automatyzacji, intuicyjnej obsługi i wydajnego działania.

Powiązane artykuły