NAINOWSZE

Opieka nad seniorem. Szukamy odpowiedniego wózka inwalidzkiego

wozek inwalidzki

Spis treści

Wózek inwalidzki należy zdecydowanie do podstawowego wyposażenia pokoju seniora. To właśnie dzięki niemu zarówno senior, jak również osoba, która się nim opiekuje, mają po prostu możliwość, aby swobodnie się poruszać, nie tylko w domu, ale również na zewnętrz. To zdecydowanie ułatwia opiekę. Nowoczesne wózki inwalidzkie są bardzo dobrze wyposażone, bezpieczne, komfortowe. Dobre i różnorodne modele można znaleźć na przykład w sklepach medycznych. Tam również można wózki wynająć.

Opiekując się seniorem w pewnym momencie dojść do takiego momentu, w którym będziemy musieli zapewnić naszemu podopiecznemu możliwość poruszania się, gdy nogi oraz szerzej – organizm będą już odmawiały posłuszeństwa. Najgorszą sytuacją w tym momencie jest to, że skażemy seniora wyłącznie na przebywanie w domu. Lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w dobrej jakości wózek inwalidzki, który można kupić, albo wypożyczyć w dobrym sklepie medycznym. Trzeba przyznać, że szukając dobrego i przede wszystkim odpowiedniego wózka, warto unikać na przykład sklepów internetowych czy hurtowni medycznych, których nie znamy, gdzie nie mamy możliwości, aby porozmawiać z doradcą. Sklep medyczny jest tu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

Doradztwo

Kupno wózka dla seniora to zdecydowanie ta z tych kwestii, na którą zdecydowanie trzeba zwracać uwagę. Dzięki odpowiedniemu doradztwu, możliwości porozmawiania z osobą, która ma wiedzę i doświadczenie, zdecydowanie kupimy wózek, który będzie dla seniora, ale również dla opiekuna po prostu dedykowany. Unikniemy po pierwsze przepłacenia, po drugie kupna sprzętu, który nie będzie dla nas odpowiedni.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/sklep-medyczny-najblizej-nas-czy-warto-w-takich-miejscach-kupowac/

Dobry stan techniczny

Wózek przede wszystkim powinien być bezpieczny oraz komfortowy w użytkowaniu – codziennym. Powinien się prosto prowadzić, umożliwiać łatwe skręcanie, posiadać dodatkowe wyposażenie, które umożliwi chociażby swobodne montowanie plecaka czy parasola. Tego nie możemy ocenić przed ekranem komputera.

W dobrym sklepie medycznym, jak na przykład https://www.ortmed.pl/ będziemy mieli szansę na to, aby po pierwsze porównać ze sobą różne modele, sprawdzić jakość, nawet wypróbować. Dodatkowo będziemy mieli opcję, aby wózek wypożyczyć, a nie kupić, co sprawi, że po prostu nie będziemy nadwyrężać domowego budżetu. Zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inny sprzęt dla seniora, który również pomoże nim się opiekować.

Powiązane artykuły