NAINOWSZE

Oczyszczalnie ścieków polecane dla niewielkich gospodarstw domowych

gospodarstwa domowe

Spis treści

Istnieją różne rodzaje oczyszczalnie ścieków, ale w przypadku niewielkich gospodarstw domowych najlepiej sprawdzają się oczyszczalnie biologiczne. Zajmują mniej miejsca niż drenażowe, są niemal bezobsługowe i świetnie pełnią swoją funkcję. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działają i dlaczego są najlepszym wyborem dla gospodarstw domowych liczących do 5 osób.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków – jak działają?

Dla niewielkich gospodarstw domowych najpraktyczniejsze są jednozbiornikowe biologiczne oczyszczalnie ścieków. W obrębie jednego zbiornika mieści się kilka komór, z których każda pełni inną funkcję.

  • Na początku zanieczyszczenia stałe są oddzielane od wody.
  • Następnie cięższe zanieczyszczenia opadają na dno zbiornika sedymentacyjnego, a materia nieorganiczna osadza się na specjalnych elementach.
  • Organiczne zanieczyszczenia są usuwane przez bakterie tlenowe i beztlenowe.
  • Na koniec pozostała organiczna materia opada na dno, oddzielając się od oczyszczonej wody.

W efekcie otrzymuje się wodę o II klasie czystości. Można ją wykorzystywać np. do podlewania ogrodu albo mycia samochodu.

Chcąc znaleźć firmę, która zakłada biologiczne oczyszczalnie ścieków, wpisz konkretne hasło w wyszukiwarce, np. oczyszczalnia przydomowa Jelenia Góra. Dzięki temu szybko dotrzesz do firmy świadczącej usługi w Twoim obszarze.

Biologiczne oczyszczalnie ścieków – najlepsze dla małych gospodarstw

Biologiczne oczyszczalnie ścieków mają wiele zalet, które czynią z nich najlepsze rozwiązanie dla niewielkich gospodarstw domowych.

  • Są ekonomiczne – zużywają niewiele energii, a nadmiar osadu usuwa się średnio raz na rok. Inwestycja w biologiczną oczyszczalnię ścieków zwraca się po około 3 latach. Potem już tylko oszczędzasz.
  • Zajmują mało miejsca – można je ulokować nawet na niewielkiej działce.
  • Są bezobsługowe i bezawaryjne – nie trzeba ich doglądać ani naprawiać, więc nie tracisz na nie czasu.
  • Są ekologiczne – nie stanowią zagrożenia dla środowiska i pozwalają odzyskiwać zużytą wodę.

Kluczem do bezproblemowego korzystania z przydomowej oczyszczalni ścieków jest prawidłowe założenie i ustawienie jej działania. Zadanie to warto zlecić firmie EKO-BIO. Od lat z powodzeniem wykonuje ona biologiczne, biologiczno-chemiczne, drenażowe (ekologiczne) oraz przemysłowe oczyszczalnie ścieków.

Powiązane artykuły