NAINOWSZE

O czym pamiętać przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

pierscionek zareczynowy

Spis treści

Wybierając idealny pierścionek zaręczynowy, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby biżuteria spodobała się ukochanej. Dzięki temu dziewczyna będzie nosiła ją z dumą przez długi czas, a może nawet całe życie. Oprócz tego warto się kierować również innymi sprawami. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Sprawdź nasze podpowiedzi.

Zaręczyny to bardzo ważny moment, do którego należy się właściwie przygotować. Istotne jest wybranie pięknej scenerii, odpowiedniego momentu, a także zakup dobrego pierścionka. Najważniejsze, aby spodobał się on przyszłej pannie młodej. Kupując biżuterię, weź pod uwagę przede wszystkim gust dziewczyny. Doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart mówi:

Istotną wskazówkę dla mężczyzny może stanowić inna biżuteria noszona przez ukochaną. Obejrzyj zakładane przez nią pierścionki, a także pozostałe wyroby jubilerskie. Na ich podstawie łatwiejsze powinno być stwierdzenie, jaką biżuterię lubi dana osoba.

O radę warto zapytać również przyjaciółkę ukochanej lub jej mamę. Być może najbliższe jej kobiety będą w stanie podpowiedzieć, co podoba się przyszłej narzeczonej.

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru

Bardzo ważne okazuje się również dopasowanie odpowiedniego rozmiaru pierścionka zaręczynowego. Nie może być on ani za mały, ani za duży, ponieważ mógłby powodować dyskomfort lub spaść z palca. Mężczyzna powinien postarać się dowiedzieć, jaki rozmiar ma jego ukochana. Możesz w tym celu zmierzyć inne wyroby noszone przez dziewczynę lub ocenić na oko. W przypadku większości pierścionków zaręczynowych istnieje możliwość pomniejszenia lub powiększenia. Niektóre wyroby z kamieniami szlachetnymi nie mogą być modyfikowane, ale wtedy możesz się postarać o wymianę na inny model o właściwym rozmiarze.

Wygląd pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy powinien być wybrany zgodnie z upodobaniami ukochanej, ale możesz dodać również coś od siebie. W końcu to prezent od Ciebie. Zastanów się nad kolorem złota, a także kamieniem szlachetnym. Najpopularniejsze są pierścionki zaręczynowe wykonane z żółtego złota, ale coraz częściej panowie stawiają również na wyroby z białego lub różowego złota. Mogą być one zdobione dowolnymi kamieniami, ale najbardziej okazale prezentują się diamenty.

Powiązane artykuły