NOWOŚĆ – Włoski sposób na pozbycie się wiotkości skóry i rozstępów

Sposoby na rozstępy

Spis treści

Lato to czas, kiedy odsłaniamy więcej ciała. Niestety wiele z nas z roku na rok zauważa, że skórze ramion, ud czy brzucha zaczyna brakować młodzieńczej jędrności i sprężystości. Wiotka skóra brzucha pojawia się często po porodzie, a wahania wagi pozostawiają na naszej skórze niechciane pamiątki w postaci rozstępów. Co zrobić aby pozbyć się tych niedoskonałości? Włoskie laboratorium farmaceutyczne opracowało niezwykłą formułę, która skutecznie redukuje wiotkość skóry  i rozstępy ze wspomnianych, problematycznych obszarów ciała, wykorzystując moc aminokwasów. O NOWOŚĆ – preparat do iniekcji Sunekos Body zapytaliśmy specjalistę – dr Adele Sparavignę – lekarza dermatologa, naukowca, założycielkę Instytutu Badań Klinicznych i Bioinżynierii DERMING w Mediolanie.

Włoscy naukowcy zainspirowani spektakularnymi rezultatami zabiegów bioregenerujących na twarz z wykorzystaniem preparatu do iniekcji Sunekos, bazując na jego sprawdzonej formule, zawierającej opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów HY6AA, stworzyli pierwszy tego typu preparat przeznaczony wyłącznie do iniekcji ciała – Sunekos Body.

Komu polecany jest zabieg Sunekos Body?

– Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu są wiotkości skóry występujące w okolicach kolan, ramion, brzucha i wewnętrznej strony ud oraz obszary ciała dotknięte problemem rozstępów. Sunekos Body jest też polecany prewencyjnie jeśli planujemy pozbyć się nadmiernych kilogramów. Wtedy pozwala nam zniwelować efekt pozostałej po odchudzaniu luźnej skóry – odpowiada dr Adele Sparavigna.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu Sunekos Body?

– Sunekos Body poprawia elastyczność i jędrność skóry, przywraca jej utraconą sprężystość i redukuje wiotkość szczególnie problematycznych obszarów ciała czyli: wewnętrznej strony ud, okolic nad kolanami, ramion, a więc tzw. „pelikanów” czy też brzucha, który często traci swoje napięcie po przebytych ciążach. Sunekos Body sprawdza się również w niwelowaniu rozstępów, zarówno tych świeżych jak i wieloletnich – odpowiada dr Sparavigna.

Zabieg jest NOWOŚCIĄ, skąd wiemy, że przynosi efekty i że jest bezpieczny?

– Preparat Sunekos Body, tak jak inne produkty z tej gamy, został naukowo przebadany przez włoskie laboratorium farmaceutyczne. Wyżej wymienione efekty zniwelowania wiotkości zostały udowodnione podczas badań na grupie pacjentów, którym wykonano serię zabiegów na okolice kolan i ramion. Po kilku tygodniach od zabiegu dokonano oceny wizualnej (mierzonej za pomocą skali fotograficznej) stopnia wiotkości skóry i oceniono, że na ramionach była ona mniejsza o 15%, a w okolicy ud i kolan aż o 23%. Kolejnym badanym parametrem była gęstość skóry w tych obszarach, która po 8 tygodniach od zabiegu wzrosła aż o 24%! Ponadto warto podkreślić, że preparat został zarejestrowany jako Wyrób Medyczny klasy III zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, co oznacza, że musiał spełnić wymogi najwyższego poziomu bezpieczeństwa medycznego, a podczas badań na grupie pacjentów nie zarejestrowano żadnych skutków ubocznych – tłumaczy dr Sparavigna.

Jaki jest sekret jego działania?

– Sunekos Body regeneruje macierz pozakomórkową ECM. Jego skład to unikalna kompozycja niskiej gęstości kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów HY6AA (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-alanina, L-walina), które pobudzają fibroblasty w skórze do produkcji nie tylko nowego kolagenu, ale też elastyny. Składniki te połączone są w idealnych proporcjach, dostosowanych do składu płynu śródmiąższowego (a dokładnie jego poziomu elektrolitów) obszaru skóry, na który przeznaczony jest zabieg. Skład płynu śródmiąższowego różni się od siebie w zależności od obszaru ciała, dlatego formuła Sunekos Body została opracowana tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty na konkretnych obszarach ciała: ramionach, udach i brzuchu. Ten konkretny skład pozwala aminokwasom dotarcie do odpowiednich komórek skóry w celu ich stymulacji, a przez to bioregeneracji skóry – odpowiada dr Sparavigna.

Powiązane artykuły