NAINOWSZE

Niewidoczne aparaty słuchowe – co warto o nich wiedzieć?

dyskomfort noszenia

Spis treści

Osoby niedosłyszące w większości czują pewien dyskomfort związany z noszeniem wyraźnie widocznego aparatu słuchowego, który wyraźnie wyróżnia się na tle ucha. Da się jednak tego w łatwy sposób uniknąć. Okazuje się bowiem, że istnieją urządzenia, które są praktycznie niedostrzegalne po założeniu. Dla kogo to rozwiązanie i co warto o nim wiedzieć?

Dla kogo niewidoczny aparat słuchowy?

Problemy ze słuchem są dość powszechnym zjawiskiem. Niestety nie zawsze spotyka się to ze zrozumieniem otoczenia, zwłaszcza u osób młodych, które nie rozumieją do końca uciążliwości tej dolegliwości. Sięgając po powszechnie dostępne, tanie aparaty słuchowe nie sposób tego ukryć. Nic więc dziwnego, że to właśnie niewidoczne urządzenie będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy czują się niekomfortowo w towarzystwie innych osób bez takich problemów. Co za tym idzie, jest to także większa pewność siebie. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które po raz pierwszy idą do szkoły lub przedszkola i spotykają się z jawną nietolerancją i są nieakceptowalne w grupie. Także osoby w podeszłym wieku nie chcą czuć odrzucenia ze względu na wady słuchu.

Zobacz także:  https://bizonmedia.pl/nowoczesny-aparat-sluchowy-jak-wybrac-najlepszy/

Czym charakteryzuje się niewidoczny aparat słuchowy?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe są tak zbudowane, że są w dużym stopniu niewidoczne. Wpasowują się idealnie w kształt ucha i w ten sposób są bardzo dyskretne. Cały sekret polega na tym, że tworzy się je najczęściej na specjalne zamówienie, a więc dostosowuje się do rozmiarów małżowiny usznej u klienta. Są one dodatkowo dopasowane kolorystycznie w sposób bardzo precyzyjny do barwy skóry. Niewątpliwą zaletą jest zwłaszcza ich niewielka waga oraz to, że są bardzo małe. Z tego też względu są to urządzenia, które działają w pełni automatycznie, a więc bez ręcznej obsługi typu zmiana głośności lub trybu pracy. Nie ma tym samym potrzeby ręcznego zmieniania ustawień w momencie w którym zamontujemy je do ucha.

Aparaty całkowicie wewnątrz-kanałowe są umieszczane głęboko w przewodzie słuchowym. Są to najbardziej dyskretne urządzenia, ponieważ nawet po bliższym przyjrzeniu się nie sposób dostrzec tego, że coś znajduje się w uchu. Wyciąga się je za pomocą małego sznureczka. Ze względu na miejsce umieszczania, niektóre modele tych urządzeń wyposażone są w elementy umożliwiające swobodną wentylację, co pozwala korzystać z aparatu w znacznie większym komforcie. Znaczącą ich wadą jest natomiast to, że nie są przeznaczone dla osób, które wykazują problemy ze sprawnością manualną.

Artykuł powstał we współpracy z https://akademiaslyszenia.pl/.

Powiązane artykuły