Montujemy zabezpieczania w serwerowni. Jak powinny one wyglądać?

ochrona

Spis treści

Serwerownia to zdecydowanie jedno z tych pomieszczeń firmowych, od którego bardzo dużo zależy, które również ma krytyczne znaczenie z punktu widzenia działalności firmy. Im bardziej dokładnie zabezpieczymy wszystkie dane oraz fizycznie wszystkie urządzenia, firma będzie mogła funkcjonować bez żadnych przeszkód. Wart podjąć skuteczne działania, wykorzystać monitoring, kontrolę dostępu, do tego również klatki Faraday’a. W projektowaniu zabezpieczeń oraz ich kompleksowym montażu, na pewno pomogą wyspecjalizowane w tym firmy.

Coraz więcej firm decyduje się na wszechstronną oraz kompleksową rozbudowę systemów IT, dzięki którym możliwe jest to, aby zwiększyć szansę na rozwój firmy, świadczenie usług dla coraz większej ilości klientów. Niezwykle ważne jest to, aby odpowiednio dobrać sprzęt IT, poprawnie go zainstalować, wdrożyć oprogramowanie antywirusowe, jak również dobrze przygotować samo pomieszczenie. Powinno ono spełniać określone wymogi, chociażby dotyczące zabezpieczeń antywłamaniowych lub przeciwpożarowych.

Jednym z najbardziej sprawdzonych oraz powszechniej wykorzystywanych rozwiązań, są klatki Faraday’a. Korzystając z pomocy doświadczonych oraz oczywiście wyspecjalizowanych firm, możemy być pewni, że zabezpieczenie będzie po prostu skuteczne i przyniesie dobre efekty.

Co to są klatki Faraday’a?

Im bardziej nowoczesne oraz przede wszystkim sprawdzone rozwiązania ochronne, tym będziemy o wiele bardziej pewni tego, że serwerownia, a co za tym idzie, wszystkie pomieszczenia specjalne, będą w maksymalnym stopniu chronione. Rozwiązaniem, które pomaga od A do Z ochronić sprzęt w serwerowni przed trwałym uszkodzeniem, są oczywiście klaki Faraday’a, czyli specjalne kabiny elektromagnetyczne, które nie dopuszczają do oddziaływania na sprzęt impulsu elektromagnetycznego.

Ważne jest to, aby odpowiednio zaprojektować powłokę, dobrać rozwiązania do potrzeb, a także je wdrożyć.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/jak-w-trzech-krokach-chronic-pomieszczenia-specjalne/

Dlaczego serwerownia musi być dobrze chroniona?

Dla wielu firm, zwłaszcza takich, które świadczą usługi online, specjalistyczne, finansowe, które dostarczają rozwiązania IT, posiadanie dedykowanej serwerowni jest koniecznością. Na serwerach przechowywane są wszystkie dane o klientach, opisy projektów, procesów technologicznych, innego rodzaju dane specyficzne oraz dane wrażliwe, których utrata (zniszczenie serwerów) wiązałaby się przede wszystkim z dużymi stratami finansowymi.

Powiązane artykuły