Monitory premium od Huawei – MateView i MateView GT w sprzedaży w Polsce

monitory

Spis treści

Huawei wprowadził do sprzedaży w Polsce swoje pierwsze monitory premium – dedykowany graczom MateView GT z zakrzywionym 34-calowym ekranem oraz wbudowanym soundbarem, a także model MateView, zaawansowany monitor do użytku profesjonalnego z ekranem 4K+ o jakości Ultra HD. Od dzisiaj do 22 sierpnia oba monitory dostępne są w ofercie premierowej – MateView GT w zestawie ze smartwatchem Huawei Watch GT 2 Pro w rekomendowanej cenie 1999 zł, a MateView w zestawie z Watch GT 2 Pro w rekomendowanej cenie 2599 zł.

Nowe monitory Huawei w ofercie premierowej są dostępne w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz w RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, Neonet, x-kom, Komputronik i Morele.net.

MateView GT – pierwszy monitor Huawei dedykowany graczom

Monitor Huawei MateView GT został wyposażony w 34-calowy wyświetlacz o proporcjach 21:9, którego krzywizna wynosi 1500R. Ekran urządzenia obsługuje rozdzielczość wynoszącą 3440 x 1440 pikseli. Wyświetlacz zwiększa dokładność odwzorowania kolorów, dzięki obsłudze przestrzeni barw DCI-P3. Każdy pojedynczy panel wyświetlacza jest fabrycznie skalibrowany tak, aby wyróżniał się wartością Delta na poziomie E <2. Co więcej, MateView GT obsługuje szczytową jasność 350 nitów. Współczynnik kontrastu wyświetlacza wynosi 4000:1.

Huawei MateView GT wyróżnia się też zintegrowanym soundbarem, na który składają się dwa głośniki, zapewniające dźwięk stereo 2.0. Soundbar jest osługiwany przez panel dotykowy RBG z wbudowaną listwą świetlną, który umożliwia użytkownikowi łatwą regulację głośności za pomocą palca. Monitor został wyposażony w podwójny mikrofon, który odbiera dźwięk w promieniu czterech metrów i wspiera technologię inteligentnej redukcji szumów, co zapewnia wysoką jakość komunikacji, na przykład podczas gry zespołowej. Urządzenie zostało też wyposażone w pojedynczy pięciokierunkowy joystick, dzięki któremu użytkownik może w szybki i wygodny sposób wybrać, na przykład najlepszy efekt wyświetlania spośród ośmiu dostępnych trybów.

Nowy monitor Huawei obsługuje częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz oraz dedykowany tryb eSport, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się wysokim komfortem korzystania z urządzenia, szczególnie podczas grania w zaawansowane gry komputerowe. Został też wyposażony w funkcję Dark Field Control, która dostosowuje jasność wyświetlacza w scenach o słabym oświetleniu. MateView GT zapewnia też ochronę oczu użytkownika – w urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła, potwierdzoną certyfikatem TÜV Rheinland oraz ograniczono efekt migotania ekranu.

Huawei Mateview GT wyposażony jest w szeroką gamę portów, w tym gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty HDMI 2.0, port DisplayPort 1.4 oraz funkcjonalne złącze USB typu C.

MateView – flagowy monitor Huawei do profesjonalnego zastosowania

MateView to ultrasmukły monitor, który został wyposażony w zaawansowany, 28,2-calowy wyświetlacz 4K+ o jakości Ultra HD, proporcjach ekranu 3:2 i rozdzielczości natywnej wynoszącej 3840 × 2560. W nowym monitorze Huawei zastosowano technologię FullView – wyświetlacz urządzenia zajmuje aż 94% przedniego panelu urządzenia. Obudowa MateView jest bardzo cienka, jej grubość wynosi jedynie 9,3 mm. Ramki urządzenia zostały wykonane z metalu, co w połączeniu z dużą powierzchnią użytkową ekranu sprawia, że monitor prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Ekran MateView wyróżnia się też wiernym odwzorowaniem palety barw sRGB na poziomie 100%, z kolei paleta barw DCI-P3 jest odwzorowana na poziomie aż 98%. Urządzenie otrzymało certyfikat VESA DisplayHDR™ 400, co oznacza, że zapewnia obraz wysokiej jakości w technologii HDR.

Wyświetlacz MateView zapewnia nie tylko wysokie wrażenia wizualne, ale też ochronę oczu użytkownika. W urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła, której wysoką skuteczność potwierdza certyfikat TÜV Rheinland. Urządzenie posiada też certyfikację potwierdzającą ograniczenie efektu migotania ekranu.

Monitor Huawei MateView wyróżnia się też funkcją bezprzewodowego łączenia ze smartfonem, tabletem lub laptopem Huawei. Dzięki technologii OneHop Projection, użytkownik może na przykład obsługiwać aplikacje smartfona na ekranie monitora, edytować pliki zapisane na smartfonie, laptopie lub tablecie bezpośrednio na ekranie monitora, bez konieczności podłączania kabli.

Nowy monitor Huawei ofertuje również bogaty wybór portów do szerokiego zastosowania w biurze: po dwa porty USB-C i USB-A, port HDMI 2.0, port Mini DisplayPort i jedno gniazdo audio 3,5 mm.

Myszy i klawiatury podłączone do monitora MateView mogą być używane jako urządzenia nawigacyjne dla innych podłączonych urządzeń, takich jak laptop czy smartfon. Funkcja ta umożliwia tym samym elastyczne przełączanie się między wieloma urządzeniami bez konieczności ponownego ich podłączania.

Monitor MateView posiada też inne udogodnienia, podnoszące komfort codziennej pracy, m.in. dotykowy panel sterowania, wbudowane w stojak monitora dwa głośniki o mocy 5W oraz zintegrowane dwa mikrofony, obsługujące algorytmy redukcji szumów i zapewniające promień odbioru dźwięku do czterech metrów. Urządzenie ma też oddzielną strukturę do chowania kabli.

Powiązane artykuły