NAINOWSZE

Modne buty damskie na jesień i zimę 2022 – jakie nosić, aby wyglądać stylowo?

buty na jesien

Spis treści

Moda damska lubi zaskakiwać i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie jesień-zima 2022. Będziemy świadkami wielkich powrotów, ale również dostrzeżemy także tendencję do ukłonu w kierunku nieśmiertelnej klasyki gatunku. Jedno jest pewne – nie ma nudy. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy nonszalanckiego podejścia do tematu stylizacji, jak i ci, którzy kochają minimalizm. Sprawdźmy więc, co szykują dla nas projektanci.

Moda damska jesień-zima 2022 – jakie buty są modne? Botki!

Botki są z nami już od lat i nic nie wskazuje na to, aby w jakikolwiek sposób miało się to zmienić. Botki są na czasie ponieważ pasują do wszystkiego. Można z powodzeniem zestawiać je w klasycznych wydaniach – od garniturów, po garsonki czy też desenie w postaci printów zwierzęcych czy też kratkę. Można stawiać zarówno na klasykę gatunku w postaci botków wiązanych – które już nie potrzebują żadnych innych zdobień – aż po nieśmiertelne czernie oraz biele. A może botki z odważnymi wzorami? Proszę bardzo. Te także są szalenie modne, można po nie sięgać tylko i wyłącznie wówczas, kiedy będziemy czuć się w nich komfortowo. Projektanci jasno mówią – wygoda ponad wszystko.

Modne buty damskie jesień-zima 2022 – kozaki za kolano

Kozaki za kolano kilka sezonów temu przeżywały swój renesans popularności. Dawno nie były już widziane na wybiegach, jednak w tym sezonie udowodniły, że mają jeszcze wiele do powiedzenia. Odnajdują się w niemalże każdej stylizacji – od casualowej, po biznesową. Można śmiało po nie sięgać zarówno w wydaniu klasycznym, jak i tym, który przyciąga spojrzenia niczym magnes. A może kozaki zdobione różnej maści ozdobnikami? Jak najbardziej. W końcu modą czasem trzeba się bawić – zabawa konwencją jest jak najbardziej wskazana – jak również nieszablonowe podejście do tematu.

Moda damska jesień-zima 2022 – postaw na odważne zdobienia w obuwiu

Odważne zdobienia są must have tego sezonu. Nie bójmy się stawiać na przyciągające spojrzenia kolory i wzory, ale także równie dobrze bądźmy otwarci na to, aby można było pokazać światu, to że kochamy futerka. Mogą zdobić zarówno botki, jak i kozaki oraz kalosze. A może modele ze skarpetkami? To idealna propozycja na udaną stylizację, jak również optyczne wydłużenie nóg i ich wyszczuplenie. Pokazanie, że buty mogą być podstawą stylizacji, a nie – jedynie jej dodatkiem.

Powiązane artykuły