Maty podłogowe pod panele laminowane – sposób na cichą, równą i stabilną podłogę

Mata podłogowa

Spis treści

Profesjonalne maty pod panele wineo to propozycja dla wszystkich tych, którzy w swoim domu stawiają na trwałe, praktyczne i ekologiczne rozwiązania. W przeciwieństwie do popularnych i powszechnie dostępnych mat piankowych wykonane są niemal w całości z surowców odnawialnych, nie zawierają w sobie chloru, środków zmiękczających oraz rozpuszczalników. Są zatem bezpieczne w użytkowaniu i przyjazne środowisku naturalnemu.

Maty podkładowe wineo są również ukłonem w stronę tych użytkowników, których do zastosowania paneli laminowanych zniechęca charakterystyczny, wysoki odgłos stawianych na ich powierzchni kroków. Wykonane z ecuranu podkłady wineo wyróżnia duży ciężar, który przekłada się na ich właściwości akustyczne. Mata o grubości 2 mm waży ok. 1,7 kg/ m2, natomiast mata o grubości 3 mm waży aż 2,8 kg/m2, dzięki czemu uciążliwe dźwięki zostają zredukowane o ok. 30% w stosunku do podłóg, pod którymi zastosowano materiały podkładowe XPS. Inaczej mówiąc: odgłosy stają się dużo przyjemniejsze dla ucha. Warto również dodać, że maty z ecuranu idealnie nadają się do zastosowania na ogrzewanie podłogowe. Współczynnik oporu ciepła wynosi w ich przypadku tylko 0,01 (m² K) / W, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich wyciszających mat podłogowych dostępnych na naszym rynku.

Pięć produktów na piątkę z plusem

Pośród nowoczesnych, ekologicznych mat podłogowych wineo na szczególną uwagę zasługuje 5 propozycji. Pierwszą z nich jest mata soundProtect, o grubości 2 milimetrów, która zalecana jest jako izolacja do redukcji pogłosów kroków w przypadku podłóg, które nie posiadają fabrycznie zintegrowanej maty podkładowej. Druga z propozycji wineo to cicha i ekonomiczna 3-milimetrowa mata soundPROTECT PROFI, która pozwala na stłumienie dźwięku kroków na zewnątrz pomieszczenia o około 20 decybeli, natomiast wewnątrz o około 31 %. Kolejne produkty z oferty wineo, mata soundPROTECT Profi SD o grubości 3 mm i dwumilimetrowa mata soundPROTECT SD, w charakterystycznym, srebrnym kolorze, nie tylko zapewniają znakomitą redukcję hałasu przy miękkich i twardych podłogach, ale również skracają czas montażu paneli. Można ją bowiem stosować na podłożach mineralnych (np. jastrych), bez potrzeby rozkładania folii paroizolacyjnej – wystarczy skleić krawędzie maty taśmą Combi. Ostatnia z propozycji to najbardziej innowacyjna mata, wyróżniająca się samoprzylepną górną stronąi przylegającą dolną warstwą. Takie właściwości 2-milimetrowego podkładu wineo soundSTOP sprawiają, że jest on wyjątkowo łatwy w montażu, bardzo trwały i stabilny, a do tego zapewnia wysoką oszczędność przy ogrzewaniu podłogowym. W przypadku maty wineo soundSTOP można stłumić dźwięk kroków na zewnątrz o około 18 dB, natomiast wewnątrz pomieszczenia aż o niemal 50 %! Takie parametry z pewnością przekonają do montażu paneli laminowanych nawet najbardziej sceptycznych i wrażliwych na hałasy inwestorów.

Powiązane artykuły