NAINOWSZE

Masażer pneumatyczny – o czym mowa w praktyce?

masazer

Spis treści

Masażer pneumatyczny to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w gabinetach odnowy i placówkach kosmetycznych. Za jego pomocą wykonuje się głównie zabiegi rehabilitacyjne. Jednak jego możliwości są znacznie większe. Co warto o nim wiedzieć? Wyjaśniamy.

Czym jest masażer pneumatyczny?

Masażer pneumatyczny to urządzenie, które łączy najlepsze cechy terapii termicznej z klasyczną funkcją masażu. Efekty jego działania można zaobserwować już po kilku chwilach od zakończenia zabiegu. Masażer użytkowany jest na szeroką skalę przez placówki świadczące usługi medycyny estetycznej oraz przez branżę kosmetyczną.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta, ale jednocześnie niezwykle skuteczna. Na końcu elementów masażera znajdują się metalowe bańki termiczne. Są one ogrzewane do określonej temperatury lub ochładzane do niektórych rodzajów zabiegów. Następnie przykłada się je miejscowo do skóry pacjenta, a osoba obsługująca urządzenie wykonuje za ich pomocą masaż kompresyjny.

Bardzo często taki zabieg łączy się także z innymi technikami rehabilitacyjnymi. W ten sposób zwiększa się skuteczność danej terapii. Działanie urządzenia można wspomóc za pomocą różnych technik masażu ręcznego. Co ma istotne znaczenie zwłaszcza dla osób cierpiących na bóle różnego pochodzenia. Takie zabiegi wyróżniają się niezwykłą skutecznością, więc cieszą się dużo większym zainteresowaniem w porównaniu do ofert ręcznego masażu.

Masażer pneumatyczny i jego korzyści

Masażer pneumatyczny to także urządzenie do masażu refleksologicznego. Natychmiastowy efekt można zaobserwować zaraz po zakończeniu terapii z jego użyciem. Mięśnie są rozluźnione, a całe ciało zrelaksowane. Wielu pacjentów po zakończonych zabiegach obserwuje także długofalową poprawę samopoczucia, zmniejszony stres, lepszą kondycję psychofizyczną oraz poprawę jakości snu.

Urządzenie stosowane jest także jako bezpośrednie wsparcie w leczeniu stanów zapalnych na skórze o różnym pochodzeniu. Można zaobserwować jego skuteczność zwłaszcza w walce z cellulitem.

Powiązane artykuły