Markowe buty – jak nie kupić podróbki?

Spis treści

Buty od znanych projektantów przyciągają uwagę i uznawane są za inwestycję na lata ze względu na swoją jakość. Gdy również zastanawiasz się nad zakupem takiego obuwia, uważaj na podróbki. Szczególnie popularne modele podrabiane są dzisiaj bardzo często. Jak bezpiecznie i dodatkowo tanio kupić oryginalne buty damskie lub męskie? Trzeba pamiętać wtedy o kilku istotnych zasadach!

Gdzie kupować markowe buty?

Dzisiaj dostępność markowych od znanych producentów jest bardzo prosta – wystarczy tylko dostęp do sieci, ponieważ to właśnie online można zamawiać obuwie sygnowane różnymi markami.

Z jednej strony kupowanie butów online jest bardzo wygodne i daje szansę na znalezienie świetnych okazji, natomiast z drugiej stwarza ryzyko natrafienia na podróbkę.

Oczywiście, nie oznacza to, że markowych butów warto szukać tylko w stacjonarnych salonach. Trzeba jednak pamiętać, żeby przed zdecydowaniem się na transakcję online zawsze dobrze prześwietlić sprzedającego oraz jego ofertę.

Oryginalne buty – jak je wybrać przez internet?

Oferowane przez znane marki, na przykład jak Dolce Gabbana czy Chloe buty dostępne są wielu sklepach internetowych. Aby zakup był udany, warto pamiętać o poniższych zasadach:

  • Buty powinno się kupować w sprawdzonych i zaufanych sklepach, które mają dużo pozytywnych opinii od klientów.

  • Należy unikać sklepów, które oferują obuwie od wielu producentów w bardzo niskich cenach, nie mają opinii lub opinie te są negatywne.

  • Na stronie internetowej sklepu powinny znajdować się wszystkie informacje dotyczące jego działalności, w tym adres siedziby, najlepiej w Polsce.

  • Sklep powinien udostępniać różne metody płatności oraz dostawy, na przykład nie tylko płatność za pobraniem.

  • Sklep powinien również umożliwiać bezproblemowy zwrot zakupionych w nim produktów.

  • Wysyłka powinna odbywać się z Polski albo w przypadku sklepów zagranicznych z kraju danego sklepu.

Nie zaleca się natomiast kupowania butów na portalach ogłoszeniowych czy aukcyjnych, ponieważ wtedy weryfikacja sprzedającego jest bardzo trudna, zwłaszcza wtedy, gdy jest to osoba prywatna, a nie sklep.

Jak oszczędzić na zakupie markowego obuwia?

Aby za oryginalne buty znanych marek zapłacić mniej, najlepiej regularnie sprawdzać oferty w różnych sklepach internetowych, porównywać ze sobą ceny, a także szukać kuponów promocyjnych oraz obniżek.

Dzięki temu na markowych oraz oryginalnych butach można zaoszczędzić sporą kwotę i cieszyć się nimi bez przepłacania. Promocje w sklepach sięgają nawet ponad 50%, więc często można kupić buty nawet o kilkaset złotych lub nawet ponad tysiąc złotych mniej!

Powiązane artykuły