NAINOWSZE

Czym jest mainstream?

Spis treści

W potocznym użyciu często są takie określenia, które teoretycznie dobrze się zna i rozumie, a czasami po prostu używa raczej na”czuja”, zaś przytoczenie definicji, nawet potocznymi słowami, byłoby zwyczajnie zbyt trudne. Właśnie takim określeniem jest mainstream. Co dokładnie oznacza to słowo i jaka jest jego geneza?

Co to jest mainstream?

Współcześni często mówi się o tym, że coś lub ktoś należy do mainstream. Cóż zatem dokładnie oznacza to określenie? Najprościej mówiąc wyraża ono to, że jakaś idea, twórczość, przynależą do nurtu reprezentowanego przez większość artystów.

Mainstream odnosi się do tego, co najbardziej typowe i popularne w danym momencie, można zatem powiedzieć, że jest pewnym zaprzeczeniem oryginalności czy innowacyjności.

Gdzie odnaleźć mainstream?

O mainstreamie mówi się w odniesieniu do kultury popularnej, na przykład określając w ten sposób artystów czy muzyków, którzy tworzą coś dla mas.

Coś, co z pewnością spodoba się szerokiemu gronu odbiorców i zwyczajnie dobrze się sprzeda, bo jest szeroko promowane w środkach masowego przekazu, takich jak najbardziej chwytliwe tytuły gazet czy programy telewizyjne.

Powiązane artykuły