Macbook – czy warto kupić i u kogo sprawdzi się najlepiej?

Zakup Macbooka

Spis treści

Nie da się ukryć, że produkty marki Apple nie należą do najtańszych. Ba, ceny niektórych urządzeń potrafią zwalić z nóg! Ostatnio niemały szum wśród Internautów wywołała podstawka pod monitor, która kosztuje… niemal 400 złotych. Bądź co bądź, Apple ma zarówno swoich wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Miłośnicy nadgryzionego jabłka są w stanie wybaczyć im nawet niebotyczne ceny.

Macbook – czy warto kupić?

Obecnie cena Macbooka Air 13 w starszej wersji waha się w granicach 4 tysięcy złotych. Za nowszą generację musimy zapłacić około 1-1,5 tysiąca więcej. To niemała suma jak za laptopa. Zatem na czym polega fenomen laptopa Macbook Air?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy warto kupić Macbooka Air, musisz być świadomy, że jego fenomen opiera się głównie na intuicyjnym sparowaniu z telefonem. Sęk w tym, że nie może być to inny telefon niż iPhone. Jeżeli jesteś posiadaczem telefonu marki Apple, z całą pewnością zadowoli Cię zakup Macbooka.

Dzięki połączeniu Macbooka z iPhonem, używając jednego urządzenia, tak naprawdę masz jednocześnie wgląd do drugiego. Dzięki aplikacji Pliki, z łatwością możesz otworzyć na telefonie dokumenty znajdujące się na tzw. Biurku Macbooka. Poza tym, na applowskim laptopie możesz wysyłać smsy (nie tylko w formie iMessage) oraz wykonywać połączenia telefoniczne oraz FaceTime. Parują się także wszelkie wydarzenia zapisane w kalendarzu, notatki, zdjęcia, hasła dostępu i tym podobne. To ogromne udogodnienie, ponieważ w zasadzie używając telefonu, w przenośni masz przy sobie laptopa. Działa to też odwrotnie. Pracując na Macbooku, nie musisz zaglądać do telefonu.

Macbook – czy warto kupić?

Chcąc jednym zdaniem odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić Macbooka, należy powiedzieć wprost: Tak, jeśli masz iPhone. W przeciwnym wypadku będziesz pozbawiony kluczowych zastosowań, które w zasadzie są fundamentem funkcjonalności tego produktu. Można oczywiście wymienić inne zalety Macbooka, w oderwaniu od funkcji parowania z telefonem, takie jak:
– niezastąpiona żywotność baterii
– ekspresowe włączanie
– lekka konstrukcja i cienki, opływowy kształt
– wyjątkowa bezawaryjność

Macbook – czy warto kupić?

To produkt szczególnie polecany uczniom i studentom, a także osobom, które dużo podróżują i potrzebują wówczas laptopa. Bardzo często decydują się na jego zakup fotografowie, dźwiękowcy i graficy. Sprawdzi się także jako pomocnik do różnego rodzaju prac biurowych.

Powiązane artykuły