NAINOWSZE

Listwy wykończeniowe do paneli – jakie wybrać?

listwa podlogowa

Spis treści

Listwy pełnią bardzo ważną rolę. To dzięki nim pomiędzy panele a ścianę nie dostają się żadne zanieczyszczenia. Ich założenie należy zaplanować już na etapie wykonywania parkietu. Do wyboru są produkty, jakie oferowane są w różnych kolorach.

Listwy wykończeniowe do paneli z polistyrenu – czy warto je kupić?

Nie tylko kasetony 3D samoprzylepne są chętnie aktualne wykorzystywane. To fakt, że dzięki kasetonom sufit będzie prezentował się znacznie lepiej. Jednak to chyba listwy wykończeniowe mogą pochwalić się dłuższą historią.

Czy listwy wykończeniowe do paneli z polistyrenu są dobrą propozycją? Jak najbardziej. Chociażby z tego względu, że ma się do czynienia z solidnie wykonanym materiałem, który gwarantuje długą żywotność. Bez trudu będzie można dzięki nim pozbyć się nieestetycznych szczelin, jakie mogą szpecić całą aranżację wnętrza. Świetnie będą prezentować się przy gładkich ścianach i matowym wykończeniu. Można je otrzymać w sklepach w wielu kolorach, więc nikt nie będzie miał problemu z tym, aby dopasować je do swojego domu. Do tego są one niezwykle łatwe w montażu i demontażu – jeżeli będzie taka potrzeba.

Listwy wykończeniowe do paneli – z jakich materiałów jeszcze się je wykonuje?

Do wyboru są także i inne listwy wykończeniowe do paneli, jakie wykonuje się z następujących materiałów:

  • PVC – polichlorek winylu świetnie komponuje się z podłogami drewnianymi. Do wyboru są te plastikowe listwy, jakie posiadają specjalne rowki na okablowanie.
  • drewniane – wykonywane z rodzimych gatunków drewna. Ich zaletą jest to, że można je pomalować na dowolny kolor. Wybierane z tego względu, że jest to naturalny materiał.
  • MDF – najczęściej pomalowane na biały kolor. Jeżeli ktoś ma ściany w ciemnym kolorze, to dzięki nim powstanie fajny kontrast.

Tak jak kasetony 3D samoprzylepne są bardzo łatwe w montażu, tak również jest w przypadku takich listew. Ze spokojem będzie można pomyśleć o samodzielnym montażu takich materiałów.

Powiązane artykuły