NAINOWSZE

Lektor do filmów – gdzie go znaleźć?

lektor filmowy

Spis treści

Zamierzasz skorzystać z usług lektorskich, ponieważ potrzebujesz lektora do filmów? Zobacz, gdzie obecnie można znaleźć dobrych lektorów, jakie są ceny ich usług i jak złożyć swoje zamówienie na nagranie lektorskie!

Gdzie można wyszukać lektora do filmów?

Obecnie osoby jak lektorzy uczestniczą na zamówienie klientów w wielu projektów.

Najczęściej poszukiwany jest lektor do filmów – https://www.powitania.pl/ czy do seriali, który będzie mógł wtedy odczytać dialogi, ale warto wskazać, że również lektorzy uczestniczą w innych nagraniach filmowych, na przykład na potrzeby reklamowe, informacyjne, instruktażowe.

Aby znaleźć dobrego lektora, warto wykorzystać dostępne w internecie bazy głosów lektorskich. Takie serwisy internetowe przeznaczone są dla osób, które poszukują lektorów i chcą zobaczyć różne oferty w wielu miejscach. Znajdują się tam nagrania próbek głosów, a także dokładne informacje o ofertach lektorów, w tym o ich specjalności, doświadczeniu.

Jak wybrać dobrego lektora do filmu?

Gdy konieczny jest profesjonalny lektor do filmów, w takim przypadku bardzo duże znaczenie ma dopasowanie do go konkretnej roli. Lektor może wtedy odczytywać wszystkie kwestie dialogowe, może być narratorem, ale również może podkładać głosy pod jedną z postaci widocznych na ekranie.

Wobec tego duże znaczenie ma uwzględnienie wszystkich tych czynników, aby produkcja z lektorem okazała się skuteczna.

Bardzo pomocne są tutaj wspomniane wcześniej banki głosów lektorskich, ponieważ pozwalają one wtedy na podsłuchanie nagrań. Można wtedy ocenić, czy konkretny lektor dobrze sprawdzi się w danej roli.

Ile zarabiają lektorzy do filmów?

Następną ważną kwestią w tym przypadku są zarobki lektorów. Jak dużo zarabia taka osoba i ile kosztują jej usługi?

Cena zależna będzie głównie od tego, jak długie ma być nagranie. Ceny rozpoczynają się od około 100 złotych za nagranie 30 sekund do filmu reklamowego, natomiast w przypadku filmów i seriali wyceny przeprowadzane są już inaczej, głównie na postawie liczby słów czy znaków do odczytania.

Koszty usług lektorskich są zatem zróżnicowane, więc w celu ich sprawdzenia najlepiej skontaktować się bezpośrednio z lektorem lub sprawdzić ceny w bankach głosów.

Jak zamówić nagranie lektorskie?

Gdy chcemy skorzystać z usług lektora, w takim przypadku możemy zamówić jego usługi na parę sposobów.

Przede wszystkim zamówienia składać można za pośrednictwem banków głosów lektorskich. Trzeba wtedy wybrać lektora i skontaktować się z nim przez stronę.

Także można zamawiać usługi nagraniowe bezpośrednio u lektora, jeżeli ma on własną stronę internetową.

Powiązane artykuły