Kwiaty jako niezbędny element oprawy weselnej

dekoracje weselne

Spis treści

Kwiaty to bardzo ważny element nie tylko stylizacji Pary Młodej. Odgrywają znaczącą rolę w aranżacji miejsca, gdzie odbywa się ta najważniejsza uroczystość. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiednich gatunków kwiatów. Warto uwzględnić także ich sezonowość i najnowsze mody we florystyce ślubnej. Zanim zaplanujesz ślub, sprawdź, co musisz wiedzieć na temat kwiatowej oprawy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów do dekoracji sali weselnej?

Podstawową kwestią podczas wyboru oprawy kwiatowej przyjęcia weselnego jest dopasowanie dekoracji do motywu przewodniego całej uroczystości. Zazwyczaj aranżacja jest utrzymana w określonej stylistyce. Ostatnio popularnością cieszy się styl rustykalny lub industrialny. W związku z tym kwiaty na ślub powinny być w wybranym kolorze. To jedna z najważniejszych zasad, o której przypominają najlepsi floryści w branży.

Często się zdarza, że Para Młoda ma swój wymarzony – bardzo konkretny – pomysł na aranżację przyjęcia, które powinno być najpiękniejsze i absolutnie niepowtarzalne. Warto skorzystać z pomocy pracowni florystycznej, gdyż samodzielny wybór kwiatów na oprawę może być wymagającym zadaniem. Trzeba wiedzieć, jakie rośliny najlepiej komponują się z określonym motywem przewodnim. Nawet jeden błąd może zadecydować o niepomyślności całej aranżacji.

Postaw na sezonowe dekoracje!

Komponując oprawę kwiatową, warto postawić nie tylko na wymarzone rodzaje roślin, ale i na sezonowe dekoracje. Często o pięknie i oryginalności aranżacji decyduje właśnie naturalność. Konwalie, niezapominajki i inne kwiaty przywołujące zapach letnich pól i wiosennych łąk – takie rośliny pasują zwłaszcza do rustykalnych stylizacji. Popularnością cieszą się delikatne i subtelne gatunki, kojarzące się z niewinnością, wiernością, ale i namiętnością i miłością.

Największy wybór mają osoby, które zdecydowały się na ślub w miesiącach letnich. W tym sezonie mamy do dyspozycji gipsówkę, róże, piwonie, jaśminy, kalie, eustomy, dalie i stokrotki. Wspaniałą dekoracją mogą być także słoneczniki – kwintesencja lata, symbol słońca i pogodności. Pod koniec lata możemy postawić również na kompozycje z wykorzystaniem jarzębiny i wrzosów. To bardzo oryginalne pomysły, które na pewno zaskoczą zaproszonych gości. Ponadczasowym wyborem są oczywiście róże – dostępne w wielu kolorach.

Powiązane artykuły