NAINOWSZE

Kompaktowe rozwiązania w systemach przemysłowej filtracji powietrza

filtracja powietrza

Spis treści

Filtrowentylacja przemysłowa stosowana jest m.in. w zakładach produkcyjnych, w których w procesach obróbki i spawania powstają szkodliwe dla zdrowia substancje, cząstki i pyły. Wyróżnia się zaawansowane systemy centralnego odpylania stosowane do oczyszczania całych zakładów, a także kompaktowe urządzenia, charakteryzujące się m.in. mobilnością.

Czym jest przenośny wyciąg spalin?

Przenośny wyciąg spalin to maszyna służąca do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń powstających podczas cięcia laserowego, szlifowania, spawania ręcznego i rzeźbienia. Skutecznie wciągają pyły, dymy oraz drobne cząstki metali, wykorzystując pulsacyjny przepływ powietrza. Przenośne wyciągi spalin wyposażone są w ciche wentylatory, wkłady filtrujące, a także wygodne w użytku szuflady na zanieczyszczenia, które można szybko opróżnić. Są to produkty kompaktowe, łatwe do podłączenia, a dzięki długiemu, elastycznemu ramieniu ssącemu mogą być stosowane nawet w trudno dostępnych miejscach. Maszyny mają niewielkie rozmiary, niskie zużycie energii, a zarazem zapewniają skuteczność filtrowentylacji przemysłowej.

Czym są wieże filtracyjne?

Wieże filtracyjne to urządzenia wyposażone w system dolnego dopływu powietrza, silnik, wentylator oraz filtr kasetowy. Służą do oczyszczania zakładów przemysłowych z pyłów i dymów. Skutecznie wciągają zanieczyszczenia takie jak dymy spawalnicze, pyły, a także cząstki powstające podczas szlifowania i polerowania. Urządzenia te zapewniają przepływ do 6000 m 3/h. Dzięki systemowi ponownego wprowadzania ogrzanego powietrza do obiegu po wykonaniu filtracji, pomagają w uzyskaniu oszczędności z ogrzewania. Wieże filtracyjne charakteryzuje zwarta, zintegrowana konstrukcja oraz łatwość użytkowania. Nowoczesne, kompaktowe urządzenia do filtrowentylacji przemysłowej można zakupić np. w firmie Maszyny Polskie z Torunia.

Dlaczego warto stosować kompaktowe urządzenia do filtrowentylacji przemysłowej?

Kompaktowe urządzenia filtrowentylacyjne mogą być stosowane zarówno w małych zakładach stolarskich i firmach, jak i w dużych zakładach przemysłowych. Dzięki ich małym rozmiarom mogą być umieszczane bezpośrednio w miejscu emisji zanieczyszczeń, co pozwala na ich wyłapywanie, zanim rozprzestrzenią się na terenie zakładu. Pomagają w zapewnieniu pracownikom komfortowych i bezpiecznych warunków pracy.

Powiązane artykuły