NAINOWSZE

Kominek w salonie. 3 powody, dla których warto go mieć

kominek

Spis treści

Aranżacja salonu w domu to poważne wyzwanie, któremu trzeba poświęcić często sporo czasu. Salon to miejsce reprezentacyjne, więc zastosowane rozwiązania również zdecydowanie powinny podnosić jego wartość aranżacyjną. Czy warto instalować w salonie kominek?


Salon to miejsce kluczowe z punktu funkcjonowania każdego mniejszego czy większego domu. To miejsce, w którym najczęściej się spotykamy, w którym spędzamy czas, gdzie organizowane są wszystkie imprezy rodzinne. Niewątpliwie każdy z nas pragnie, aby właśnie to pomieszczenie świeciło przykładem.

Myśląc o aranżacji salonu bardzo często zwracamy uwagę na kominek, który jest nie tylko bardzo dobrym i praktycznym źródłem ciepła, ale również pełni funkcję typowo dekoracyjną. Kominek w salonie to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie maksymalny efekt dekoracyjny. Jakie są 3 powody, aby mieć kominek?

1. Ponadczasowa dekoracja

Kominek zdecydowanie należy do ego wyposażenia, które znacząco podnosi prestiż pomieszczenia. Wykonanie w stylu klasycznym czy nowoczesnym, z granitu, spieków kwarcowych, klinkieru czy cegły będzie cieszył oko przez wiele lat i będzie odporny na zmieniającą się modę.

2. Ogrzewanie i dogrzewanie

Nie da się ukryć, że kominek to bardzo dobre źródło ciepła. Ogień z jego wnętrza pozwala szybko i skutecznie dogrzać wszystkie pomieszczenia. W dobrze ocieplonym domu będzie więc maksymalnie dobry komfort.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/zima-wybieramy-najlepszy-sklad-opalu/

3. Tworzenie klimatu

Kominek zdecydowanie tworzy klimat, tworzy nastrój, pozwala spędzać czas w sposób nietuzinkowy. Palący się kominek to idealne rozwiązanie zimą, gdy szybko zapada zmrok. Płomienie kominka to również świetne metoda na to, aby urozmaicić domowe wieczory.

Odpowiednie drewno do kominka

Posiadając kominek trzeba zadbać o odpowiedni opał. Zdecydowanie polecane jest drewno kominkowe. W tym celu można odwiedzić odpowiedni skład opału. To właśnie tam dostaniem np. brzozę, buk, olchę lub dąb.

W składzie https://kamm.pl/ spokojnie otrzymamy dobrej jakości, suche, sezonowane drewno, które świetnie sprawdzi się w naszym kominku. Ważne, aby drewno, które kupujemy nie było wilgotne, nie nosiło pleśni, nie było zagrzybione. W dobrym składzie drewna, składzie opału otrzymamy materiał, który będzie równo i odpowiednio pocięty, spakowany, przechowywany w odpowiedni sposób. To zdecydowanie przełoży się na komfort palenia, a także ogólnie na naszą satysfakcję.

Powiązane artykuły