NAINOWSZE

Kolumny głośnikowe – co warto o nich wiedzieć?

kolumny glosnikowe

Spis treści

Dźwięk jest niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych kryteriów odbioru. Ogrom możliwości, jakie oferuje obecny rynek urządzeń audio potrafi zadziwić. Spełnieniem snów mogą okazać się kolumny głośnikowe, które pozwolą cieszyć się pełną mocą dźwięku. 

Co powinniśmy wiedzieć o kolumnach głośnikowych?

Kolumny głośnikowe nie należą do najtańszych. Z tego względu, w miarę możliwości, zaleca się sprawdzenie ich brzmienia przed zakupem. Ważna jest też znajomość najważniejszych parametrów, dzięki czemu na pewno wykorzystamy w pełni nasz zakup. Kolumny głośnikowe dzielimy na pasywne i aktywne. Te pierwsze wymagają użycia wzmacniacza i są najpopularniejsze. Ważnym elementem jest obudowa, która wpływa w pewnym stopniu na charakter dźwięku. Rynek oferuje kolumny z obudową zamkniętą, z linią transmisyjną i bas refleks. Obudowa zamknięta jest najprostszym typem, mimo to widujemy ją dosyć rzadko. Wariant z linią transmisyjną posiada wewnątrz kanał, który pochłania energię membrany. Bas refleks charakteryzuje specyficzny otwór z przodu lub z tyłu kolumny. Cechuje je mocny, dudniący bas.

Jakie kolumny głośnikowe wybrać?

Dużo mniejsze wyzwanie, jeśli chodzi o wybór kolumn głośnikowych stawia wersja aktywna. Zamontowane wewnątrz i odpowiednio dobrane komponenty oszczędzają kupującym trudu. Producenci już na wczesnych etapach rozwiązują potencjalne problemy nabywców. Dźwięk kolumn aktywnych jest mocny i zadowoli wszystkich miłośników kina. Kolumny pasywne nie są jednak gorsze. Jeśli wiemy czego potrzebujemy i jakiego dźwięku oczekujemy, jedyną sprawą do załatwienia zostaje kwestia odpowiedniego dobrania wzmacniacza. Bez względu na rodzaj kolumn głośnikowych, sklep muzyczny Lighting Center oferuje szeroki wybór tego rodzaju sprzętu. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na typ i obudowę, ale też rozmiar i moc kolumn.

Dobrze dobrane głośniki kolumnowe sprawią, że każdy seans kina domowego zostanie w pamięci i zrobi duże wrażenie. Wybór interesującego nas urządzenia potrafi być kłopotliwy, jednak jest tego wart.

Powiązane artykuły