Kołdra z wełny — jakie są jej właściwości zdrowotne?

Kołdra z oknem

Spis treści

Dbanie o prawidłową higienę snu jest bardzo ważne dla zdrowia. Istotna jest nie tylko ilość godzin przeznaczonych na sen. Liczą się także warunki snu. Dobra kołdra może mieć zbawienny wpływ na jakość snu. Dlaczego warto wybrać kołdrę z wełny?

Kołdra z wełny — właściwości zdrowotne

Komfortowy sen pozwala wypocząć w nocy. Dzięki temu rano budzimy się pełni energii i gotowi do działania. Aby porządnie się wyspać, należy zadbać o odpowiednie warunki snu, w tym o dobrą kołdrę. Najlepiej sprawdzi się kołdra z wełny. Zapewni ona odpowiednią temperaturę przez całą noc, zarówno latem, jak i zimą. Dzięki niej organizm nie będzie się wychładzał ani nadmiernie przegrzewał. Dodatkowo tego rodzaju kołdra, dzięki swoim naturalnym właściwościom uniemożliwi rozwój roztoczy czy innych drobnoustrojów. Jej włókna wpływają na zmniejszenie napięcia i poprawę krążenia, dlatego jest szczególnie zalecana osobom z problemami reumatycznymi.

Jakie są najlepsze warunki do spania?

Aby stworzyć sobie najlepsze warunki do spania, warto jest zadbać o kilka ważnych kwestii. Przed snem dobrze jest porządnie wywietrzyć pomieszczenie. Zapewni to odpowiednią cyrkulację powietrza. W czasie zimy zaleca się wyłączyć ogrzewanie na noc, ponieważ organizm lepiej wypoczywa w chłodniejszej temperaturze. Lepiej jest dobrać odpowiednio ciepłą kołdrę w dobrym sklepie, takim jak Perfect Wool. Korzystnie na jakość snu wpłynie także zamontowanie w oknach ciemnych rolet, żaluzji, czy zasłon. Udowodniono, że mocno zaciemnione pomieszczenia pozwalają na pełniejszą regenerację. Telewizor zamontowany w sypialni, czy korzystanie z telefonu bezpośrednio przed snem negatywnie wpływa na jego jakość. Niebieskie światło drażni oczy i może powodować problemy z zaśnięciem. Najlepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z urządzeń elektronicznych przynajmniej na godzinę przed zaśnięciem. Dużo lepszym rozwiązaniem jest czytanie książki lub słuchanie spokojnej muzyki. Warto również zadbać o odpowiednie nawodnienie, żeby organizm mógł w pełni zregenerować się w nocy.

Powiązane artykuły