NAINOWSZE

Kawa w saszetkach — co warto o niej wiedzieć?

wybor kawy

Spis treści

Saszetki kawowe nadają się do użycia w ekspresach do kawy. Na czym dokładnie polega tego rodzaju produkt? Jaką kawę w formie saszetek można wybrać? Gdzie kupuje się kawę w saszetkach? Odpowiedzi znajdują się w tym tekście.

Czym są saszetki kawowe?

Większość dużych, rozpoznawalnych producentów kaw, na przykład kawa do ekspresu Lavazza, szuka nowych rozwiązań wygodnych dla klientów. Jednym z nich są saszetki kawowe. Na zewnątrz przypominają nieco torebkę z herbatą. W środku jest jednak odmierzona porcja kawy. To ogromna wygoda i sposób na przyspieszenie parzenia ulubionego napoju.

Saszetki kawowe łatwo jest zabrać ze sobą na przykład w podróż. Po włożeniu ich do ekspresu powstaje idealna dla jednej osoby porcja. Ich zakup nie jest problemem, ale największy wybór jest z pewnością w internetowych sklepach z kawą. W saszetkach mogą być zamknięte różnego rodzaju ziarna. Także w tym przypadku można wybrać swój ulubiony rodzaj. Dostępne są także kawy smakowe, a nawet uwielbiana szczególnie przez najmłodszych, czekolada na gorąco.

Jakie są zalety kawy w saszetkach?

Wśród głównych zalet saszetki kawowej zamiast kawy ziarnistej wymienić można szybkość przygotowania. Porcja jest odmierzona, nie trzeba wyciągać łyżeczki. Po zalaniu saszetki wrzątkiem z ekspresu do kawy powstaje idealny napój, który podać można na ulubione sposoby. Jednocześnie nie ma fusów, które trzeba wyrzucić. Nie trzeba więc czyścić urządzenia.

Saszetka z kawą jest również przyjazna dla środowiska naturalnego. Zamknięcie w bibułce filtracyjnej jest o wiele bardziej korzystne niż zdecydowanie się na zakup kapsułek z kawą. Wszystko rozkłada się w naturalny sposób i nie powstają żadne odpady plastikowe. Niewątpliwą zaletą jest także zdecydowanie niższa cena w porównaniu do kapsułek z kawą.

Czy kawa w saszetkach jest rozwiązaniem przyszłości? Tego nie można być pewnym. Jest jednak na pewno rozwiązaniem wygodnym i mającym sporo zalet, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Powiązane artykuły