NAINOWSZE

Kabiny prysznicowe – jak wybrać odpowiedni kształt?

jaka kabine prysznicowa wybrac

Spis treści

Kabina prysznicowa czy wanna – to dylemat osób urządzających łazienki. Jeśli przestrzeń nie jest duża, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Jednak jak wybrać odpowiedni kształt kabiny? Czym kierować się przy jej wyborze?

Jak wybrać wielkość kabiny prysznicowej?

Kabiny prysznicowe powinny być dopasowane do potrzeb właściciela łazienki, a także do jej wielkości. W łazience powinno być miejsce na swobodne korzystanie z każdego urządzenia. Dlatego zbyt duża kabina będzie utrudniała swobodę korzystania, na przykład z sedesu. Zbyt mała z kolei nie będzie pozwalała na komfortową kąpiel. Dlatego też za optymalną wielkość kabiny prysznicowej uważa się 90×90 cm.  Na rynku dostępne są także kabiny asymetryczne, które idealnie nadają się do małych łazienek, o nie regularnym kształcie. Kabina prysznicowa musi dobrze korespondować ze specyfiką miejsca, w którym się znajduje. Mając dużą łazienkę, możemy zdecydować się na wybór kabiny o niestandardowym kształcie i znacznych wymiarach. 

Warto zwrócić uwagę na drzwi prysznicowe. Powinny łatwo się otwierać i ułatwiać codzienne komfortowe użytkowanie. Nie zapominajmy bowiem o najważniejszym: kabina prysznicowa będzie funkcjonalna tylko wtedy, gdy odpowiednio dostosujemy ją do metrażu i kształtu łazienki. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kabiny prysznicowej?

Wybierając kabinę prysznicową musimy zwrócić uwagę na jej rozmiar, kształt, a także materiał, z którego została wykonana. Najlepiej jeśli posiada drzwi szklane w Chełmnie, co pozwala na łatwe utrzymanie kabiny w czystości. Warto zastanowić się, jaki rodzaj kabiny wybrać – natryskową czy wielofunkcyjną. W przypadku tej pierwsze możemy wziąć po prostu prysznic, a w przypadku tej drugiej otrzymujemy dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż czy radio pod prysznicem.

Wybierając kabinę prysznicową musimy dopasować ją do łazienki, a także do budżetu, którym dysponujemy. Najczęściej wybierane są kabiny półokrągłe narożne, gdyż jest to konstrukcja, która umożliwia montaż kabiny w małej łazience. W przypadku większych możemy pozwolić sobie na montaż kabiny o niestandardowych wymiarach. 

Powiązane artykuły