NAINOWSZE

Jakimi cechami wyróżniają się wycieraczki sklepowe?

czym rozni sie wycieraczka sklepowa od zwyklej

Spis treści

Sklepy spożywcze, czy też takie w galeriach handlowych w ciągu jednego dnia potrafią być odwiedzane przez setki, a nawet i przez tysiące osób. To w sezonie jesiennym lub zimowym mogłoby sprawić, że podłogi tam wołałyby o pomstę do nieba. Na szczęście w poprawie tej sytuacji pomagają specjalne wycieraczki sklepowe. Jakimi cechami się one wyróżniają i gdzie znaleźć firmy, które oferują wycieraczki sklepowe?

Jakie firmy oferują wycieraczki sklepowe?

Jak łatwo się domyślić, wycieraczki sklepowe raczej nie są dostępne w zwykłych sklepach, które sprzedają wyposażenie wnętrz. Są one raczej produkowane na specjalne zlecenie firm, które zajmują się wyposażaniem sklepów, a ich produkcją zajmują się tak zwani producenci wycieraczek obiektowych, czyli specjalne firmy tworzące wycieraczki do zadań specjalnych. 

Takie firmy posiadają bardzo bogatą ofertę tego typu wycieraczek. Oferują na przykład specjalne wycieraczki aluminiowe wewnętrzne, czy też zewnętrzne, ale też różnego rodzaju wycieraczki gumowe, maty osuszające i wiele innych wycieraczek, które mają zadbać o to, by buty wchodzących osób były jak najczystsze. 

Wycieraczki sklepowe – co je wyróżnia?

Rzecz, która najbardziej wyróżnia wszystkie wycieraczki sklepowe to sposób montażu. Są one bowiem po prostu mocowane do podłogi. W ten sposób wycieraczka może mieć bardzo dużą powierzchnię, a jednocześnie znajduje się w specjalnie wybranym do tego miejscu, gdzie najważniejsze jest zebranie wszystkich zanieczyszczeń. Z tego powodu najczęściej wycieraczki sklepowe spotkamy przed wejściem do sklepu i tuż za jego drzwiami.

Inna kwestia wyróżniająca wycieraczki sklepowe to materiały. Najczęściej stosuje się aluminium oraz takie surowce jak guma, czy różnego rodzaju włókna. Ich cel może być bardzo różny. Guma najczęściej montowana jest w wycieraczkach zewnętrznych i ma pomóc w zebraniu większych zanieczyszczeń z buta. Włókna z kolei pomagają osuszyć but i pozbyć się z niego wody, dzięki czemu po wnętrzu sklepu nie roznosimy na przykład błota. 

Powiązane artykuły